У закарпатських навчальних закладах відзначили День Соборності


Школярі відзначають День Соборності

Інформацію про це оприлюднили в департаменті освіти і науки ОДА.

22 січня Україна відзначила День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Цьогоріч ми відзначаємо 100-річчя цієї знакової події в історії Української держави. Попри такий значний часовий проміжок і сьогодні для українців цей день є нагадуванням про те, що сила нашої держави в єдності українських земель. Ми великий народ, але ніколи цим не хизувалися і завжди поважали чужу волю й незалежність, ніколи не ступали за чужий поріг.

Відзначення Дня Соборності в Хусті
Відзначення Дня Соборності в Хусті

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги і любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму в закладах освіти області проведено ряд заходів.
Так, педагоги та 426 учнів Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради об’єднались за руки в урочистому флешмобі „В єдності дій і соборності душ”.

У Хустській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради провели конференцію „100-річчя Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки”, під час якої цікавими фактами з історії Західноукраїнської Народної Республіки поділився з присутніми історик-краєзнавець Мельник О.В., цього ж дня учні школи-інтернату відвідали тематичну виставку в Хустському краєзнавчому музеї та взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Т. Шевченку і пам’ятного знака.

Флешмоб в Ужгороді
Флешмоб в Ужгороді

Гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді за ініціативи дитячого самоврядування закладу провели флешмоб на пішохідному мості в Ужгороді. Школярі вітали містян із святом; узявшись за руки, символічно поєднали Україну, заспівали Державний гімн.

Проведені заходи ще більше утвердили віру в те, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті створили єдину базу працівників ПТНЗ
Наступний Викладачі УжНУ безкоштовно навчатимуть закарпатських школярів програмування