Угорщина продовжує маніпуляції щодо “мовної” статті освітнього закону й після рішення Венеційської комісії


Томаш Менцер

Попри те, що рішення Венеційської комісії (читайте висновок тут) щодо “мовної” статті Закону України “Про освіту” було позитивним для нашої країни, Угорщина трактує його по-своєму.

Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер заявив:

“Тиск на Україну явно зростає з огляду на те, що в п’ятницю дві важливі міжнародні організації підтримали критику Угорщини щодо закону України “Про освіту”. Ба більше, Комісія також заявила, що суперечлива частина Закону України “Про освіту” – 7 стаття – повинна бути змінена”.

Насправді ж критика Угорщини не була підтримана. У висновку було зазначено, що “сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для всіх громадян є законною і навіть похвальною метою держави”. Повний текст висновку читайте тут.

У той час, поки Угорщина боролася з українським мовним питанням, проблеми з законом про освіту з’явилися в неї. Європейська комісія подала позов до Суду Європейського Союзу щодо Угорщини у зв’язку зі зміненим законом про вищу освіту, який обмежує діяльність університетів ЄС, повідомив 24 канал.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Павло Клімкін: новий закон "Про освіту" - найбільш корисний для угорської меншини на Закарпатті
Наступний До міністра Гриневич звернулися з проханням посприяти вирішити проблему заборгованості зарплати освітянам Закарпаття