Угорщина продовжує маніпуляції щодо “мовної” статті освітнього закону й після рішення Венеційської комісії


Томаш Менцер
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Попри те, що рішення Венеційської комісії (читайте висновок тут) щодо “мовної” статті Закону України “Про освіту” було позитивним для нашої країни, Угорщина трактує його по-своєму.

Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер заявив:

“Тиск на Україну явно зростає з огляду на те, що в п’ятницю дві важливі міжнародні організації підтримали критику Угорщини щодо закону України “Про освіту”. Ба більше, Комісія також заявила, що суперечлива частина Закону України “Про освіту” – 7 стаття – повинна бути змінена”.

Насправді ж критика Угорщини не була підтримана. У висновку було зазначено, що “сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для всіх громадян є законною і навіть похвальною метою держави”. Повний текст висновку читайте тут.

У той час, поки Угорщина боролася з українським мовним питанням, проблеми з законом про освіту з’явилися в неї. Європейська комісія подала позов до Суду Європейського Союзу щодо Угорщини у зв’язку зі зміненим законом про вищу освіту, який обмежує діяльність університетів ЄС, повідомив 24 канал.

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Павло Клімкін: новий закон "Про освіту" - найбільш корисний для угорської меншини на Закарпатті
Наступний До міністра Гриневич звернулися з проханням посприяти вирішити проблему заборгованості зарплати освітянам Закарпаття