Українка стала першою жінкою-деканом Школи мистецтв Єльського університету


Марта Кузьма

Вперше за 152-річну історію Школи мистецтв Єльського університету її очолила жінка — кураторка українського походження Марта Кузьма.

Донька українських емігрантів з Америки Марта Кузьма понад 20 років працювала кураторкою в різних країнах світу.

1992 року Марта Кузьма ініціювала створення Центру Сучасного Мистецтва Сороса (ЦСМС) — однієї з найперших і найбільших інституцій в Україні, яка займалася підтримкою і просуванням сучасного вітчизняного мистецтва.

З ЦСМС пов’язані такі важливі імена українського сучасного мистецтва, як Олександр Ройтбурд, Василь Цаголов, Арсен Савадов, Сергій Братков та інші.

Як сказав про призначення Кузьми президент Єльського університету Пітер Саловей:

“Я абсолютно переконаний, що вона буде розвивати унікальне бачення Єльської школи мистецтв. Марта Кузьма здатна надихати студентів на сміливі рішення, при цьому вона чітко розуміє важливість нових контекстів для художників і мистецтва”.

Після Києва Марта Кузьма курувала Офіс сучасного мистецтва в Норвегії, Вашингтонський мистецький проект та була головою міжнародних виставкових програм Міжнародного центру фотографії у Нью-Йорку, повідомили на Українській правді.

Останні роки Кузьма очолювала Королівський інститут мистецтв у Стокгольмі.

Призначення Марти Кузьми на посаду голови Школи мистецтв Єльського університету стало справжнім прецедентом, адже до цього за 152 роки існування закладу його ніколи не очолювала жінка.

Школа була заснована 1864 року і стала першим мистецьким навчальним закладом в Америці.

До сьогодні Єльська школа мистецтв вважається однією з найкращих в країні. Тут навчають графічному дизайну, живопису, фотографії та скульптурі.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На семінарі в Мукачеві обговорили технологію вирощування кукурудзи та соняшнику
Наступний З ужгородськими школярами спілкувалися поліціянти