Українці підтримують систему вступу через ЗНО попри скандали


Ірина Бекешкіна
Ірина Бекешкіна

Відкриття прокуратурою справи щодо керівників Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) не дискредитувало систему зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це заявила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час презентації результатів загальнонаціонального соціологічного опитування в Укрінформі.

«Заведена цьогоріч справа щодо керівників УЦОЯО не дискредитувала систему ЗНО. Можливо, тому що половині населення взагалі про це нічого не відомо, а 18% з тих, хто знає, не визначили свого ставлення. Хоча 19% вважають, що це свідчить про неспроможність системи, її корумпованість — але приблизно стільки ж завжди не вірили в систему ЗНО. 10% вважають, що це лише кілька прикрих випадків, що дискредитують систему, і 6% — що це помста влади і намагання повернутися до колишньої корупційної системи вступу до вишів за результатами екзаменів»,— зазначила Бекешкіна.

За її словами, найкраще свідчення підтримки ЗНО — це те, як люди саму систему сприймають. І тут особливих змін щодо ставлення до самої системи ЗНО не сталося.

«Населення так само стабільно підтримує систему вступу саме через ЗНО — 52%, не підтримують 25%. Щоправда минулоріч підтримка становила 59%, але вона абсолютно переважає»,— підкреслила соціолог.

Вона додала, що три чверті громадян України розцінюють проблеми вдосконалення освіти як важливі, більше того, понад третина відносять ці проблеми до першочергових. І очевидно, що реформування системи освіти, невід’ємним компонентом якого є ЗНО, надзвичайно важливе для майбутнього вдосконалення якості освіти.

«Вступ до вищих навчальних закладів за системою ЗНО є чи не єдиною успішною реформою боротьби з корупцією в Україні. Час від часу були „наїзди“ на цю систему, але рятувало її те, що систему ЗНО підтримували виборці всіх політичних сил»,— сказала директор «Демократичних ініціатив».

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Зареєструватися на ЗНО можна буде лише з паспортом
Наступний Як оцінюватимуть твір з української на ЗНО-2016