Ужгородські педагоги розповіли в МОН, як навчати дошкільнят української мови


Міністерство освіти і науки України

Нещодавно в актовій залі Міністерства освіти і науки України відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція “Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку: теорія і практика”, на якій були присутні науковці та педагоги-практики.

За підсумками Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Україна – рідний край” до участі в конференції від Закарпатської області було запрошено педагогів ДНЗ №29 “Дивосвіт” м. Ужгорода.

Під час конференції у МОНЗ доповіддю “Навчання дошкільників української мови як державної в полікультурному середовищі” виступила Чаварга Ольга Юріївна, завідувач ДНЗ №29 “Дивосвіт”, представивши досвід роботи закладу з цього питання, повідомили в ЗІППО.

Завідувач акцентувала на тому, що у процесі навчання дошкільників державної мови необхідно враховувати рівень розвитку українського мовлення дітей з етнічних груп, мовленнєву ситуацію в дошкільному закладі та в сім’ї. Спілкуючись із батьками, потрібно намагатися робити їх своїми однодумцями щодо перспективності української мови для дітей. Конференція про дошкілля у МОНУсю роботу слід спрямовувати на формування у дошкільників усіх етнічних груп розуміння своєї належності до народу України, на сприймання України як своєї Батьківщини, на прищеплення шанобливого ставлення до української мови як важливого чинника консолідації суспільства, бо українська мова – берегиня нашої держави та народу. Водночас потрібно виховувати толерантне ставлення до національного мовного і культурного розмаїття рідного краю.

Також зазначено, що у роботі з дітьми педагоги широко використовують українознавчий матеріал. Навчання української мови реалізується через такі розділи українознавства: “Рідна мова”, “Моя сім’я”, “Моя Батьківщина”, “Українські народні символи та обереги”, “Українське народне декоративно-вжиткове мистецтво”, “Народна мораль”, “Українські народні ігри та розваги”.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Вихованець іршавського дитсадка зайняв призове місце на турнірі з шашок в Угорщині
Наступний Першокурсниця УжНУ встановила рекорд підкорення Говерли серед юніорів