Ужгородські професори візьмуть участь у літній школі з права у Конституційному Суді України


Конституційний Суд України

25 липня о 10 годині в Конституційному Суді України відбудеться відкриття V Літньої школи конституційного права «Верховенство права і конституціоналізм». Цьогоріч школа святкує свій перший офіційний ювілей, тому її урочисте відкриття відбуватиметься саме у стінах єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. Символічно, що Конституційний Суд восени цього року також відзначатиме свій 20-річний ювілей від дня заснування.

Ужгородський національний університет на заході представлятимуть член-кореспондент НАПрН України, професор Василь Лемак та директор НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права УжНУ, професор Михайло Савчин, який, до речі, є одним із ініціаторів створення і координатором Літньої школи; а також двоє наших студентів-правників – Павло Величко і Віталій Дячук.

Очікується, що з вітальним словом до учасників школи звернуться судді Конституційного Суду України, представник Адміністрації Президента України та Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

Традиційно Літня школа буде присвячена принципам і цінностям європейської конституційної традиції, які з 25 до 30 липня її учасники вивчатимуть на Чернігівщині. Крім Конституційного Суду України, в організації заходу візьмуть участь Координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно з Асоціацією конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

У рамках роботи школи планується розглянути низку актуальних проблем конституційного права, належної правової процедури, верховенства права, а також системи захисту прав людини, що склалася у європейській правовій традиції.

Серед почесних гостей цьогорічної школи очікуються голови конституційних судів зарубіжних держав: Алесандру Тенасе – президент КС Республіки Молдова та Георгій Папуашвілі – президент КС Грузії.

До участі в Літній школі як викладачів запрошено президента Національної академії правових наук Олександра Петришина та президента Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Андрія Мелешевича. Також перед учасниками школи виступлять відомі вітчизняні експерти, науковці й дослідники у галузі конституційного права, теорії і філософії права, європейського права. Серед них – Юрій Барабаш, Олександр Водянніков, Микола Гнатовський, Дмитро Гудима, Василь Лемак, Наталія Мішина, Станіслав Погребняк, Сергій Різник, Михайло Савчин, Станіслав Шевчук.

Учасникам школи буде запропоновано інтенсивну програму для набуття навичок аналізу, тлумачення та розуміння конституційних положень, ідей і концепцій, які лежать у їх підґрунті, а також міжнародно-правових актів у сфері прав людини і основоположних свобод. Програма школи орієнтована передусім на поглиблення фахової підготовки правників у сфері конституційного права та захисту прав людини.

Кількість учасників школи – близько тридцяти студентів та аспірантів вищих юридичних навчальних закладів та наукових установ України (Академія адвокатури України, Національний університет імені Тараса Шевченка, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національний університет «Києво-Могилянська Академія», Національний університет «Острозька академія», Національна академія внутрішніх справ України, Ужгородський національний університет, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Одеська юридична академія» та інші).

Медіацентр УжНУ, за інформацією сайту Конституційного Суду України

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УжНУ почалися вступні випробування для "перехресників"
Наступний В Ужгородському дитсадку побувала чеська делегація