Ужгородським школярам розповіли про їхні права


Під час зустрічі

18 лютого правоосвітній захід для учнів старших класів Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 провели доценти юридичного факультету УжНУ Марія Менджул та Ірина Хохлова, а також головний спеціаліст головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Владислав Товтин.

Під час зустрічі обговорювалися питання захисту прав і свобод людини, а також адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Учні мали змогу переглянути фільм «Абетка» німецького режисера Мадлі Ляене, наданого кіноклубу УжНУ в рамках співпраці з Docudays UA.

Перед демонстрацією стрічки школярі дізналися, що понад 20% дорослого населення у світі (близько 776 мільйонів дорослих людей, переважно жінок) не вміють писати і читати. Ці дані оприлюднені в доповіді ООН. При цьому в Африці ситуація ще більш загрозлива.

Від 75 до 93 мільйонів дітей на всій планеті позбавлені можливості ходити до школи. У фільмі акцентується на тому, що діти не мають змоги здобути освіту через воєнні конфлікти, природні катастрофи, надмірне використання дитячої праці, зокрема примус і викрадення, а також через заперечення дорослими їхнього права на освіту.

Після показу фільму школярі активно обговорювали можливості здобуття вищої освіти в Україні, зокрема на юридичному факультеті УжНУ.

За інформацією кандидата юридичних наук, доцента Марії Менджул,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді обговорили проблему транскордонного співробітництва
Наступний Переможці конкурсу "Учитель року-2016" на Закарпатті