УжНУ за гроші Вишеградського фонду реалізує проект “Інноваційний університет”


Ректор УжНУ в Кошицях

3 березня відбулася Міжнародна науково-практична конференція в Кошицях (Словацька Республіка) у рамках реалізації наукового проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір», що фінансується Міжнародним Вишеградським фондом (координатор проекту – директор ННІ євроінтеграційних досліджень ДВНЗ «УжНУ», кандидат історичних наук, доцент Іван Артьомов), повідомили в Медіацентрі УжНУ.

Захід відбувся на базі Наукового парку ТЕХНІКОМ Кошицького технічного університету – партнера УжНУ в реалізації зазначеного проекту.

Метою конференції стало обговорення питань інноваційної діяльності вищих навчальних закладів через функціонування наукових парків як важливих механізмів трансформації науково-технічного потенціалу університетів.

Участь у науковому заході взяли члени міжнародної групи експертів наукового проекту, ректори, проректори, науковці Ужгородського національного та Кошицького технічного університетів.

Принагідно на конференції відбулася презентація Концепції інноваційного розвитку ДВНЗ «УжНУ», розробленої виконавцями проекту.

Відкрив захід ректор Кошицького вишу – професор Станіслав Кмет, який розповів про широкий спектр освітніх і наукових послуг Кошицького ТУ, охарактеризував функції наукового парку ТЕХНІКОМ, наголосив на важливості створення умов для постійних наукових досліджень і розробок.

Учасників конференції привітав ректор Ужгородського університету – доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка, який наголосив на тому, що порівняно молодий український виш, який торік відзначив своє 70-ліття, став потужним освітнім і науковим центром, де сформувалися наукові школи, відомі у міжнародному вимірі, ведеться співпраця з багатьма провідними університетами світу.

Відтак ректори університетів підписали Меморандум про взаєморозуміння між Науковим парком «УжНУ» і Кошицьким технічним університетом.

На обговорення учасниками конференції було винесено широке коло питань, зокрема:

  • інноваційні напрями наукової діяльності Ужгородського національного університету;
  • інноваційна модель розвитку Ужгородського національного університету;
  • інноваційна діяльність університету як важливий чинник регіонального зростання;
  • інноваційний менеджмент та диверсифікація джерел фінансування інноваційного університету;
  • система індексації та моніторингу ефективності інноваційного розвитку університету;
  • науковий парк – механізм інноваційної трансформації Ужгородського національного університету;
  • USP TECHNICOM як визнаний центр наукових досліджень і трансферу технологій у галузі інновацій;
  • основні функції наукового парку і його роль в інноваційному розвитку університету;
  • інноваційний менеджмент як ефективний механізм управління інноваційними процесами в УжНУ.

Зазначені питання висвітлили у своїх виступах учасники конференції з Ужгородського національного університету: доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи Ігор Студеняк, доктор економічних наук, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, директор НДІ державного управління і регіонального розвитку професор  Володимир Приходько, кандидат юридичних наук, провідний спеціаліст ННІ євроінтеграційних досліджень Аліна Гусь, доктор соціологічних наук, директор Інституту транскордонного співробітництва – партнера УжНУ в реалізації проекту – Сергій Устич, кандидат економічних наук, директор Центру кар’єри УжНУ доцент Тетяна Бутурлакіна, кандидат фізико-математичних наук, директор НДІ засобів аналітичної техніки доцент Йосип Головач.

Із зацікавленістю були сприйняті також виступи-презентації словацьких партнерів, зокрема Франтішека Якоба – доцента, директора Центру інновацій, трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності Кошицького технічного університету – і Петера Тапака – очільника регіонального департаменту розвитку Кошицького самоврядного краю.

Підсумки конференції підбили ректори обох вишів, зазначивши, що і підписаний Меморандум про взаєморозуміння та презентована Концепція інноваційного розвитку УжНУ матимуть важливе значення для зміцнення міжнародного співробітництва університетів.

Ужгородці передали словацьким колегам кілька комплектів навчально-методичного комплексу, розробленого в ході реалізації проекту за участю членів міжнародної групи експертів, у який входять 5 англомовних видань з проблематики інноваційної діяльності університетів – навчальний посібник, хрестоматія, глосарій, робоча програму з відповідної навчальної дисципліни, Концепція Наукового парку УжНУ і каталог інноваційних проектів.

За інформацією ННІ євроінтеграційних досліджень УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній З'явився наказ МОН про умови присвоєння вчених звань
Наступний Співвідношення кількості студентів та викладачів: рейтинг світових університетів