В Іршаві пройшов чемпіонат “Закарпатська весна – 2016”


Закарпатська весна в Іршаві

9–10 квітня в м. Іршаві відбувся Чемпіонат Закарпатської області на спринтерських дистанціях зі спортивного орієнтування „Закарпатська весна – 2016”.

Змагання проводилися з метою широкого залучення населення до занять фізичною культурою; подальшого розвитку спортивного орієнтування і його популяризації у Закарпатській області; патріотичного виховання молоді та активізації роботи туристичних гуртків в позашкільних установах.

Урочисте відкриття „Закарпатської весни – 2016” відбулося в парку „Воїнів-афганців” біля адмінбудинку Іршавської райСЮТур. Гімн України звучав у виконанні всіх учасників змагань та гостей свята. З вітальними словами до учасників звернулися представники органів місцевої влади: Петро Добромільський – депутат обласної ради; Володимир Половка – заступник голови Іршавської районної ради; Андрій Андрішко – головний спеціаліст відділу освіти Іршавської РДА.

Організатори змагань теж привітали всіх учасників і побажали веселого старту і перемоги найсильнішим, ознайомили їх із порядком проведення змагань. Серед них – представники Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (далі ЗЦТКЕСУМ), зокрема, Олександр Цепурдей, головний суддя змагань, Михайло Левінець, заступник директора ЗЦТКЕСУМ та Андрій Середяк, методист. Окремі слова вітань звучали і з вуст Івана Терпая – директора Іршавської райСЮТур.

У перший день турнір проводився на спринтерських дистанціях, переважно у центральній частині Іршави, де стартувало 137 учасників. А наступного дня всі учасники заходу (а їх було 128) мали змогу „ознайомитись” з околицями міста. Серед них – представники міст Ужгород та Мукачево, Ужгородського, Мукачівського, Виноградівського, Хустського та Іршавського районів. Найчисленнішу групу орієнтувальників, звісно ж, представила Іршавська райСЮТур (48 (09.04) та 41 (10.04) вихованців гуртків та їхніх наставників).

Усі учасники виступали у своїх вікових категоріях і проходили кожен особисто свій маршрут. Більшість із них успішно впоралися зі своїми завданнями і були нагороджені грамотами управління молоді та спорту Закарпатської ОДА та медалями.

Приємно відзначити, що в числі кращих були й іршавські орієнтувальники. У перший день змагань у своїх вікових групах найкращі результати показали:

 • у групі Ж/16: Олександра Осійська (2 місце) та Анна Дьякова (5 місце) з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1;
 • у групі Ч/16: Олег Боднар (4 місце) з Довжанської ЗОШ І-ІІІ ст.;
 • у групі Ч/14: Богдан Мейсарош (1 місце) з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Мирон Куля (3 місце) з Довгого та Євген Ширило (4 місце) з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;
 • у групі Ч/12: Михайло Лелітко (І місце) таІван Бабич (4 місце) з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1;
 • у групі Ч/10: Валентин Осійський (ІІІ місце) з Ільниці та Віталій Бровді (5 місце) з Іршави;
 • у групі ветеранів Ч/Ж: Ольга Боднар таІван Терпай посіли 1 місце.

Наступного дня, вихованці та керівники гуртків Іршавської райСЮТур теж показали хороші результати. Значна кількість переможців є учнями Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Серед них:

 • у групі Ж/10: Ольга Коровська (1 місце);
 • у групі Ч/12: Михайло Лелітко (1 місце) та Іван Бабич (5 місце);
 • у групі Ч/14: Богдан Мейсарош – (1 місце) та Євген Ширило – (4 місце);
 • у групі Ж/16: Олександра Осійська (2 місце) та Анна Дьякова (3 місце).

Серед вихованців гуртків, що працюють при інших школах Іршавщини, перемогу отримали:

 • у групі Ч/16: Едуард Сушанин із Ільниці (2 місце) та Олег Боднар із Довгого (4 місце);
 • у групі ветеранів дві перші сходинки посіли керівники гуртків Іршавської райСЮТур – Ольга Боднар із Довгого та Леся Осійська з Ільниці.

Усі учасники задоволені тим, що зустрілися, позмагалися і мали змогу помилуватися квітучою Іршавою, яка завжди рада гостям. І, нарешті, довгоочікуване нагородження переможців.

На урочистій лінійці-закритті не обійшлося без поважних гостей. Із вітальними словами до всіх присутніх звернувся Віктор Симканинець, голова Іршавської районної ради та Єлизавета Яцканич, начальник відділу освіти Іршавської РДА. Переможців було багато, а грамотами і медалями їх вітали наші гості та судді змагань. Кожен переможець мав змогу безкоштовно відвідати мотузковий парк „ТАРЗАН”, який розташований в міському парку. Організатори змагань із Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді висловили подяку Іршавській райСЮТур (директор Іван Терпай) за сприяння і допомогу у проведенні заходу.

Дирекція та педколектив Іршавської райСЮТур висловлює слова вдячності головному судді змагань – Олександру Цепурдею за належну підготовку до змагань та розробку спортивних карт м. Іршави, що сприятиме вдосконаленню подальших тренувань наших вихованців.

Леся Осійська,
методист Іршавської райСЮТур,
ЗІППО

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Природничо-гуманітарному коледжі УжНУ на економічній конференції відкривали для себе нового Франка
Наступний Міністром освіти і науки України стала Лілія Гриневич