В Ужгороді проходять всеукраїнські олімпіади з угорської і з економіки


Під час відкриття олімпіад у ПАДІЮНі

25 березня у залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” урочисто стартував ІV етап ХХI Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки та IV етап IV Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури. На змагання з економіки прибуло 25 команд, 108 учасників, а разом із ними – керівники команд, члени журі й організаційного комітету, на угорську мову та літературу – 9 учасників. Найкращі знавці економічних наук, майбутні експерти, які піднімуть економіку України на світовий рівень, з’їхалися з усіх куточків України, щоб у нелегких і вирішальних перегонах визначити переможців, а юні шанувальники угорської мови та літератури визначать найсильнішого знавця рідної мови.

Урочисто відкрила захід Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, яка привітала учасників на гостинній Закарпатській землі, і побажала, щоб сонячні промені, які тепло зустріли молодь, керівників команд та членів журі, супроводжували їх упродовж всіх днів змагань.

Виступає Ганна Сопкова
Ганна Сопкова

Ганна Іванівна наголосила, що сьогоднішні учасники-економісти зможуть створити оптимальні умови для розвитку економіки України, піднявши її до світових лідерів. Поліконфесійне та поліетнічне Закарпаття, яке межує з чотирма країнами Європейського Союзу, стверджується завдяки чисельній угорській громаді, і саме їхні школярі, поціновувачі рідного слова, змагатимуться цими днями за звання кращого. Ганна Іванівна окреслила, що чисельна педагогічна громада краю створює сприятливі умови для обдарованих дітей, а керманичі області стимулюють фінансово, виплачуючи грошові винагороди переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад та їхнім наставникам. Побажала отримати неймовірні враження, мандруючи древнім містом, відчути весь колорит національної кухні, насолодитися архітектурними пам’ятками та, звісно, перемогти.

Зі словами привітання до учасників звернулася Олена Бурлака, методист ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”, щиро привітала із знаменною подією, зазначивши, що у найкращих економістів зі всієї України та поціновувачів угорської мови та літератури сьогодні велике свято – ствердження знань та вмінь, боротьба за першість, які супроводжуються новими враженнями, знайомствами та позитивними емоціями.

Надія Гражевська, голова журі, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук, наголосила, що за час проведення ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки відбулися значні суттєві зміни – формування інформаційного-цифрового суспільства, віртуалізація багатьох сфер життя, геополітичні зрушення, які не лише породжують небачені раніше можливості, а й викликають безпрецедентні загрози суспільству. Тому завдання сьогоднішніх учасників – майбутніх економістів – вирішувати ці питання, які, немов снігова лавина, штурмують країни. Орієнтуючись на економіку передових країн, ми повинні примножувати і берегти власні традиції, цінувати досвід минулих поколінь, збагачуючи його креативними здобутками. Олімпіада дозволяє демонструвати не лише знання, а відстоювати погляд на ту чи іншу проблему, знаходити шляхи розв’язання та втілювати власні новаторські розробки. Побажала успіхів та гарних вражень.

Школярі - учасники олімпіади

З вітальним словом до учасників звернулися консул генерального консульства Угорщини у місті Ужгород Беата Мюл, яка наголосила на знаковій події – відкритті IV етапу IV Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури, адже саме угорськомовна спільнота є найбільш чисельна в області. Побажала перемоги та знайти справжніх друзів з кола суперників.

Голова журі IV Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури Христина Зикань, доцент Державного вищого навчального закладу „Ужгородський національний університет”, кандидат філологічних наук, наголосила, що мова є одним з найбільших надбань будь-якої нації, визнання національної самобутності, а головне завдання молодих людей – плекати та берегти традиції предків, вдосконалюючи навики та вміння.

Захід знань супроводжувався неймовірним дійством вихованців ПАДІЮНу, які веселковим вибухом емоцій та вмінь, дитячою безпосередністю, унікальністю виконання та хвилями позитиву заполонили глядацьку аудиторію, подарувавши неймовірне піднесення та естетичну насолоду, повідомили в ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські депутати звернуться до Гриневич із проханням покращити забезпечення шкіл підручниками для нацменшин
Наступний Відомий професор зі США відвідав Ужгород