В Ужгороді проходить всеукраїнська олімпіада з угорської мови


Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти

21 березня в Ужгороді стартував IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури. Уже другий рік поспіль ці змагання проводяться саме на Закарпатті.

ІІ Всеукраїнська учнівська олімпіада з угорської мови та літератури відбуватиметься 21 – 22 березня 2016 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Учасниками IV етапу є дев’ять учнів 9 – 11 класів, серед них двоє учнів 9 класу, троє – 10 та четверо – 11 класу закарпатських загальноосвітніх шкіл, де навчання ведеться угорською мовою.

До юних олімпійців із щирими побажаннями успіху на шляху до перемоги, натхнення під час виконання роботи звернулися усі присутні на відкритті: представники департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та Закарпатської філії Інституту модернізації змісту освіти, голова та члени журі, гості. Зокрема, вітав присутніх консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Балог Денеш, який презентував учням двомовне видання творів письменників України та Угорщини: поезію Тараса Шевченка у перекладі угорською мовою та Шандора Петефі у перекладі українською мовою.

Хочеться відзначити, що з боку органів влади різного рівня робиться все для того, щоб представники національних меншин почували себе рівноправними громадянами України, вивчали рідну мову, могли зберегти власну ідентичність та всебічно розвивалися.

Ця олімпіада стане ще одним кроком до усвідомлення угорців нашого краю себе частиною України, що дає кожному право на вибір свого шляху до майбутнього, де мова і література стають консолідуючою силою у здійсненні цього вибору, переконані в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Іршавщині відбувся конкурс "Вихователь року"
Наступний В МДУ на конференції обговорили проблеми мистецької освіти