В Ужгороді стартувала Міжнародна літня школа з програмування


Сьогодні в УжНУ відбулося відкриття третьої студентської літньої школи з програмування, яка триватиме до 16 серпня на базі факультету інформаційних технологій. У Школі беруть участь близько 100 студентів, які представляють майже сорок команд із українських вишів із Києва, Львова, Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Вінниці, Чернівців, Ужгорода, а також гості з трьох університетів Грузії (Університет бізнес-технологій, Сухумський державний університет, Грузинський технічний університет) (повний список учасників доступний за покликанням). Ініціатор проведення школи завідувач кафедри УжНУ Олександр Міца зауважує, що серед завдань заходу – підтримка інтересу студентів до програмування, налагодження співпраці представників різних університетів України й зарубіжжя:
Олександр Міца, організатор Літньої школи з програмування
Олександр Міца, організатор Літньої школи з програмування
«Головне – підтримувати інтерес студентів до олімпіадних завдань. Тому що вони, як правило, досить складні, а переможці змагань отримують цінні призи, тож надалі в них є мотивація цим займатися. Без змагального компонента інтерес до розв’язуваня складних задач може зменшитися, бо це непроста справа. Крім того, важливою є організація: якщо ми зумілися зорганізуватися в Ужгороді, то можемо дистанційно провести багато спільних змагань чи обговорень. Ще важливий момент – спілкування, консолідація, бо в Ужгород з’їздяться з усіх куточків нашої держави, приїздять колеги з інших країн. У нас кожного року велика кількість учасників. Є й такі, що вже втретє приїхали».
На відкритті школи виступили ректор УжНУ Володимир Смоланка, проректор УжНУ Ігор Король, заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, декан факультету інформаційних технологій УжНУ Ігор Повхан.
Володимир Смоланка, ректор УжНУ
Володимир Смоланка, ректор УжНУ
Володимир Смоланка зауважив: «У цьому залі зібралося багато розумних розумних людей. Програмою передбачені не тільки лекції, а й змагальний компонент. Я хочу побажати вам, щоб ви не лише з користю, а й із задоволенням провели свій час в Ужгороді». До учасників із Грузії ректор звернувся з привітанням англійською.
Дійсний член Академії природничих наук Грузії, директор Південно-Кавказького півфінального регіону NEERC ACM ICPC та Відкритого чемпіонату Південного Кавказу з програмування Теодор Заркуа привіз до Ужгорода переможцеві цьогорічного Кубку Векуа Євгенові Задорожньому кубок за перемогу в персональному чемпіонаті. Крім того, пан Теодор вручив спеціальний приз Адальбертові Макаровичу, переможцеві міжнародного змагання серед школярів.
Теодор Заркуа
Теодор Заркуа
«Від школи маю дуже хороші враження, вона дуже серйозно організована, програма надзвичайно цікава, у всьому відчутне бажання організаторів зробити все на найвищому рівні», –  зазначив Теодор Заркуа.
Заняття і змагання під час ужгородської Літньої школи з програмування відбуваються у двох лігах – залежно від рівня знань студентів. Відео телеканалу “Тиса-1”:
Традиційно кожен день Школи складається з чотирьох етапів: 1) зранку протягом одної-двох годин лектори розкривають тему дня, вказуючи на маловідомі підходи до розв’язання складних задач; 2) далі впродовж 4-5 годин учасники розв’язують задачі, запропоновані лектором; тестування розв’язків проходить автоматизовано на спеціалізованих серверах, на основі результатів визначається переможець у кожній із ліг; 3) після обіду відбувається розбір задач (вказівка на можливі варіанти розв’язку); 4) насамкінець – дорозв’язання не вирішених задач.
Володимир Міца, Темурі Заркуа, Ігор Повхан, Олександр Лавер
Організатори забезпечують для учасників Школи і насичене дозвілля – екскурсії по Ужгороду, квести, спортивні змагання, майстер-класи, адже девіз Школи – «Програмуючи – відпочиваємо!». Смоланка, Артьомов, Король, Гомонай Ще одною родзинкою Школи є щоденна паперова повноколірна газета «Новинка++». Назва символічна, у ній засвідчене бажання організаторів поєднати традиції та новітні технології: «новинка» в закарпатському діалекті означає «газета», а «++» – це оператор, який використовується у програмуванні, навіть у назв деяких мов програмування.
Фото на згадку
Головний спонсор Літньої школи – ІТ-компанія Bitfury. До речі, кожен учасник отримав фірмову футболку з логотипом Школи й цієї компанії. Також меценатами виступають Vimeo Live && Livestream, Ring Ukraine та Snap Ukraine.
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпаття потребує шкільних автобусів-"всюдиходів"
Наступний Закарпатський юний винахідник Валентин Фречка навчатиметься в Київському університеті