В УжНУ обговорили роботу закарпатських нардепів


"Інтелектуальна платформа" в УжНУ

26 квітня в ректораті УжНУ відбулося п’яте засідання дискусійного клубу розвитку і реформ «Інтелектуальна платформа». Цього разу дискутували на тему «Громади і народні депутати від Закарпаття – пошук шляхів для плідної взаємодії».

Участь у дискусії взяли проректор з науково-педагогічної роботи, доктор політичних наук, професор Мирослава Лендьел, співголова коаліції ГО Закарпаття «Реформи задля гідного життя» Олег Лукша, народний депутат України (комітет з питань податкової та митної політики) Роберт Горват, громадські активісти, журналісти тощо.

Проректор Мирослава Лендьел під час вітального слова висловила переконання, що громадяни самі мають стимулювати народних депутатів бути більш відкритими до людей й висловила сподівання на відверту розмову.

Під час заходу консультант Громадянської мережі ОПОРА Святослав Бабіля презентував результати моніторингу роботи 105 мажоритарних депутатів, серед яких і закарпатці. До уваги при аналізі брали показники відвідуваності сесій, зареєстровані законопроекти, число депутатських запитів, виступів у Верховній Раді, роботу в комісіях, на округах тощо.

Результати аналізу показали, що закарпатські нардепи не на перших місцях у рейтингу – Роберт Горват – 56 місце, Василь Петьовка (70), Віктор Балога (82), Іван Балога (86), Павло Балога (100), Михайло Ланьо (102). «За лютий-березень 2016 року закарпатці у Верховній Раді України зареєстрували 6 законопроектів (один – із проблематики округу), 4 проекти постанов та 12 депутатських запитів, з яких 10 стосуються Закарпаття», – прокоментував доповідач.

За словами Святослава Бабілі, на Закарпатті найбільше проблем з роботою депутатів в округах (зустрічі, звітування, участь у роботі органів місцевого самоврядування тощо). «Проаналізовані дані розвіяли своєрідний стереотип про те, що клан голосує спільно й однаково», –  зауважив доповідач.

У травні, за словами активіста, запланований перший просвітницький захід про роботу народних депутатів – хочуть допомогти комунікувати громадянам і депутатам.

Учасники дискусії обговорювали механізми взаємодії виборців з депутатами (основні способи – громадські приймальні, зустрічі, дискусії, контакт через соцмережі тощо), а також проблеми територіальної реформи, питання вільної економічної зони, контрабанди лісу, законопроектів, що стосуються акцизу та податків на імпортні машини тощо.

Іванка Когутич
Фото Василя Третяка,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У закарпатських навчальних закладах буде скорочення?
Наступний Дизайнери з МДУ перемогли на міжнародному конкурсі у Словаччині