В УжНУ презентували роман “Іловайськ”


Під час презентації роману "Іловайськ" Євгена Положія
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

20 квітня до студентів Ужгородського національного університету завітав з презентацією своєї останньої книги сумський журналіст, письменник та головний редактор суспільно-політичного часопису «Панорама» Євген Положій. Його «Іловайськ» – роман у новелах, написаний на основі реальних історій, які розповіли автору учасники війни, що прикрита назвою АТО, повідомляє Медіацентр УжНУ.

Організаторами зустрічі письменника з молодим поколінням виступили декан факультету іноземної філології, член Національної спілки письменників Михайло Рошко, та декан філологічного факультету Галина Шумицька. Вони познайомили присутніх з гостем та подякували йому за візит.

Євген Положій розпочав презентацію нового роману з представлення  себе самого. Розповів, зокрема, як заснував видання «Панорама», як подорожував країнами Сходу і як це відбилося на його творчості. Його стаж роботи в журналістиці – понад 20 років, спеціалізується на розслідуваннях. Попри вподобання, визнає, що цей жанр є складним, часом неприємним. Але саме досвід у сфері журналістських розслідувань допоміг у створенні роману «Іловайськ».

Розповідає, що якось спробував підрахувати кількість загиблих українських бійців у т.зв. АТО. Дані різних джерел не збігалися, а бажання дізнатися правду наштовхнуло на пошуки. Євген провів близько 70 інтерв’ю, мав майже 100 зустрічей з тими, хто так чи інакше брав участь у подіях на сході України. Довго думав, як подати зібраний матеріал загалу. Врешті, спинив свій вибір на написанні роману в новелах. За словами автора, всі події книги мають реальну основу, художній домисел хіба що у внутрішніх діалогах чи дрібних сюжетних деталях.

У романі «Іловайськ» три головні герої – троє різних людей, які потрапляють у зону АТО, і в певний період життя задумуються над його сенсом. Письменник не намагався дати відповідь на питання, хто винен у початку бойових дій на Донбасі, хто наступає і без роздумів оточує та знищує вояків. Бо це очевидно.

Першою читала й оцінювала роман дружина автора, яка також має значний досвід роботи в медіа. Коли ознайомлювалася з чернеткою книги, чимало фрагментів кваліфікувала як журналістське письмо, а не текст художньої літератури, – доводилося редагувати. Майже тоді ж, як було видано твір, у Євгена народився третій син… Мав подвійну радість.

Після зустрічі охочі могли придбати новий роман письменника. Із собою автор привіз і раніше видані твори, серед яких книги «Риб’ячі діти», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Дядечко на ім’я Бог» і «Мері та її аеропорт». Про них мимохідь згадував протягом презентації.

P. S. І все-таки книга Євгена Положія не про війну – вона про любов. Між чоловіком, який воює, і дружиною, що хвилюється і чекає на нього вдома; між батьком, що загинув, і сином, який залишився без тата і шле листа Святому Миколаю, щоб той замість батька здійснив його мрію… Це роман про любов українця до отчої землі, яку захищає на полі крові.

Антоніна Чундак

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Двоє закарпатських учнів виграли міжнародний грант
Наступний Мукачівську міськраду через суд примусили фінансувати профтехосвіту