В УжНУ відбулася всеукраїнська школа айтішників


Учасники Літньої школи з програмування в Ужгороді
Учасники Літньої школи з програмування в Ужгороді

Минулого тижня в Ужгородському національному університеті зібралася інтелектуальна еліта у сфері інформаційних технологій із вишів усієї України: тут пройшла Літня школа з програмування. Масштабний захід в Ужгороді став досить амбітним проектом, тому ми вирішили не просто підбити в цій публікації підсумки роботи школи, а й докладніше розповісти про особливості організації цього визначного для УжНУ заходу.

Отже, 7 фактів про Літню школу з програмування в Ужгороді.

1. ОРГАНІЗАТОРИ

Організацією школи займався факультет інормаційних технологій УжНУ на чолі з деканом Ігорем Повханом. Ініціатора проведення школи – завідувача кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександра Міцу – часто запрошують читати лекції і проводити тренінги на учнівських і студентських школах із програмування, олімпіадах і турнірах, тому в літній школі з програмування в Ужгороді вдалося врахувати досвід проведення таких заходів в інших регіонах.

Крім того, два роки на базі факультету інформаційних технологій УжНУ проходив всеукраїнський турнір юних інформатиків, на якому змагалися найкращі учні України.

2. ЛЕКТОРИ

Перший день школи відкрив уродженець Виноградова Василь Білецький, який працює доцентом у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Він першим завоював золоту медаль для України на світовій першості з алгоритмічного програмування. Це було у 2008 році в Канаді. Серед багатьох його досягнень відзначимо також друге місце у фіналі змагання Google Code Jam 2013 у Лондоні. Тема доповіді Василя Білецького на літній школі в Ужгороді – теорія ігор.

На другий день лекторами школи виступили члени команди UzhNU_Brainiacs – Роман Рубаненко, Сергій Оришич та Роман Мельник. Серед їх досягнень високі місця на чемпіонаті Південно-Східної Європи, а також бронзові медалі IOI-2012 та IOI-2013, високі місця на всеукраїнських змаганнях із програмування. Тема доповіді – теорія графів.

На третій день заняття провів новоспечений магістрант факультету інформаційних технологій УжНУ, бакалавр Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Сергій Нагін. Серед його досягнень срібна медаль IOI-2011, золота медаль IOI-2012 та призові місця останніх років на чемпіонаті Південно-Східної Європи. Тема доповіді – геометрія.

Четвертого дня лекторами були члени команди LNU_Penguins зі Львова – Віталій Герасимів та Роман Білий. Цього року вони вибороли бронзову медаль на світовій першості з програмування, яка проходила в м.Пхукет у Таїланді, а тренером команди був Василь Білецький. Також відзначимо перші та другі місця в 2014-2015 роках на чемпіонаті Південно-Східної Європи з програмування. Тема доповіді – оптимізація динамічного програмування.

На п’ятий день лектором був Богдан Прищенко зі Львова. Переможець чемпіонату Південно-Східної Європи з програмування у 2014 році, переможець змагань “Algomania de:coded-2016” та “MindCoding-2016”. Тема доповіді – хешування.

Завершив лекційний тиждень Євген Задорожній із Запоріжжя. Переможець чемпіонату Південно-Східної Європи з програмування у 2015 році, фіналіст світової першості з програмування 2016 року. Тема доповіді – дерево відрізків.

3. УЧАСНИКИ, ТРЕНЕРИ

У Літній школі взяли участь понад 100 студентів із усієї України, а також 10 учнів закарпатських шкіл. В Ужгород прибули найкращі фахівці з програмування з 20 вишів України. Деталі – на сайті.

4. ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОБОТИ

Кожен день занять школи складався з чотирьох етапів. Перший етап проходив зранку − протягом однієї-двох годин лектор розкривав тему заняття, вказуючи на маловідомі і цінні підходи до розв’язання складних задач. На другому етапі, упродовж 4-5 годин, учасники розв’язували задачі, запропоновані лектором. Тестування розв’язків проходило автоматизовано на спеціалізованих серверах. Результати змагань фіксувалися, на їх основі визначався переможець. Третій етап проходив після обіду і був присвячений розбору задач. І завершальний четвертий етап – дорозв’язання запропонованих задач.

5. ДОЗВІЛЛЯ. ЩОДЕННА «НОВИНКА++»

Учасникам Літньої школи, окрім серйозних занять з програмування, було запропоновано різноманітне дозвілля (адже девіз школи – «Програмуючи – відпочиваємо!»): насичені екскурсії по Ужгороду, змагання з міні-футболу, майстер-клас із прикладного програмування фірми Azinec.

Тренери команд мали можливість відвідати Горянську ротонду, термальні басейни в Косині, Деренівську купіль.

Під час урочистого закриття школи перед її учасниками та тренерами виступив із цікавим концертом колоритний закарпатський гурт “Чаламада”.

Щодня виходила газета «Новинка++», членами редколегії якої були доценти Олександр Міца, Олександр Лавер, Василь Шаркань та студент факультету інформаційних технологій Даніель Волошин.

6. СПОНСОРИ

Оргкомітет, учасники та тренери Літньої школи з програмування висловлюють щиру подяку спонсорам – ІТ-компаніям Looksery, Azinec та ABTO Software – за організаційну та матеріальну підтримку роботи школи.

7. РЕЗУЛЬТАТИ

Змагання Літньої школи відбувалися у двох лігах.

У першій лізі призерами стали:

Місце

Команда

Учасники

Тренери

І

команда Львівського національного університету імені Івана Франка LNU_Clouds Савіцький Тарас Михайлович,

Макар Андрій Романович,

Радюк Володимир Миронович

Білецький Василь Миколайович, Герасимів Віталій Ігорович

ІІ

команда Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка MEMES Міхно Марк Геннадійович, Шикун Володимир Віталійович,

Качур Роман Володимирович

Бондаренко Віталій Вікторович

ІІІ

команда Ужгородського національного університетуUzhNU_Brainiacs Рубаненко Роман Сергійович, Оришич Сергій Сергійович,

Мельник Роман Григорович

Міца Олександр Володимирович

Призери другої ліги:

Місце

Команда

Учасники

Тренери

І

команда UzhNU_Cosinus

 

 

Баренблат Ігор Ігорович,

Макарович Адальберт Віталійович,

Гайович Андрій

Міца Олександр Володимирович,

Оришич Сергій Сергійович

 

ІІ

команда Одеського національного політехнічного університету ONPU_DA

 

 

Кульбій Олексій Леонідович,

Чернега Кирило Сергійович,

Місько Дмитро Андрійович

Рувінська Вікторія Михайлівна

 

ІІІ

команда UzhNU_Why_Not Зубанич Віталій Володимирович, Пригара Михайло Михайлович,

Гобан Роман Іванович

Дронь Микола Федорович

У найближчій перспективі – підняти рівень школи з усеукраїнської до міжнародної через залучення команд і тренерів із зарубіжних держав, насамперед сусідніх.

З докладнішою інформацією можна ознайомитися на сайті школи.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін,
доцента Олександра Лавера, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Польські спонсори обладнали в УжНУ комп'ютерний клас
Наступний На Закарпатті більше шкіл мистецтв, ніж у Києві