В УжНУ відбулася зустріч із представниками компанії “EPAM”


«EPAM Systems» – міжнародна IT-компанія, у якій понад 60 тисяч працівників у більш ніж 45 країнах світу. В українському представництві EPAM тепер працює понад 14 тисяч людей, це найбільша IT-компанія в нашій країні. Після початку повномасштабної війни в Україні компанія згортає бізнес у росії, а в нашій країні продовжує розвивається навіть за таких непростих умов.

Нещодавно офіс компанії відкрили і в Ужгороді, тому представники EPAM започатковують співпрацю і з Ужгородським університетом. 9 червня відбулася перша зустріч на факультеті інформаційних технологій: зі студентами й викладачами ФІТ спілкувалися Юрій Ганенко – директор, Software Engineering, Олександр Ткаченко – керівник EPAM University Program у західних та південних регіонах України й Сергiй Гаращук – керівник південного регіону офісу компанії EPAM.

Юрій Ганенко

Юрій Ганенко розповів про напрямки роботи EPAM загалом і про особливості роботи в Україні в умовах воєнного стану. У нашій країні компанія працює з 2005 року, допомагає клієнтам успішно вирішувати складні бізнес-завдання й ефективно керувати процесом цифрової трансформації. EPAM співпрацює з великими міжнародними корпораціями: Google, Microsoft, Amazon, Adobe, Epic Games, SAP та ін. За минулий рік до компанії приєдналося 3100 спеціалістів, працюють над більш ніж 300 проєктами. З початком повномасштабної війни понад 90 % клієнтів залишилися працювати в Україні, до компанії також звертаються нові клієнти, підтримуючи таким чином українців. За словами пана Юрія, уже через кілька тижнів після початку війни продуктивність роботи компанії вийшла на довоєнний рівень: оскільки й раніше працювали у віддаленому режимі, то для організації роботи за нових умов не потрібно було нічого додаткового робити. У новоствореному ужгородському офісі одночасно можуть працювати 60 людей, хоч за бажання працівники виконують завдання дистанційно.

Олександр Ткаченко

Компанія інвестує в навчання спеціалістів. Олександр Ткаченко, який також паралельно викладає в одному зі львівських вишів, розповів про університетські програми EPAM, на яких не тільки навчаються майбутні працівники, а й підвищують кваліфікацію університетські викладачі. Компанія також розвиває програми для учнів 10-11 класів: так школярі мають змогу більше дізнатися про можливі напрямки роботи в IT й зрозуміти, що найбільше зацікавить їх. Крім того, окремо функціонують програми для «світчерів» – тих, хто через війну втратив роботу й хоче спробувати себе в IT. Ці програми доступні по всій Україні, без прив’язки до локації. Оскільки більшість клієнтів компанії зі США та Західної Європи, то визначальними для кандидатів є не тільки логічні тести й тести на знання технологій відповідно до обраного напрямку, а й рівень знання англійської мови (працівники мають можливість вивчати її безкоштовно). 95% тих, хто успішно пройшов навчання, отримують роботу в EPAM як Junior Engineer.

Олександр Міца
Олександр Міца

Цікаво, що найстаршому успішному випускникові курсів компанії 65 років, а наймолодший – п’ятнадцятирічний хлопець із Ужгорода, який на високому рівні знає англійську й німецьку мови. Завідувач кафедри інформаційних управляючих систем і технологій УжНУ Олександр Міца зауважив, що в Ужгороді є багато талановитих учнів і студентів, які показують високі результати на змаганнях з програмування всеукраїнського та світового рівня. А крім потужного кадрового потенціалу, Закарпаття дуже багате на рекреаційні ресурси, що сприяють відновленню та розвитку духовних і фізичних сил людини, її працездатності.

Сергiй Гаращук
Сергiй Гаращук

За словами Сергiя Гаращука, уже через кілька тижнів ужгородські школярі й студенти зможуть більше дізнаватися про різні напрямки роботи компанії EPAM і про особливості роботи фахівців різного спрямування безпосередньо в ужгородському офісі компанії. А ще за кілька місяців EPAM планує запустити спільний курс із університетами: заняття відбуватимуться впродовж кількох місяців, розробники зосередяться на реалізації соціальних проєктів, допомагатимуть благодійним організаціям. Так студенти зможуть навчатися на реальних проєктах, а компанія надаватиме технічну підтримку й менторів.

Василь Шаркань,
доцент кафедри журналістики УжНУ
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студент кафедри журналістики УжНУ складав екзамен з фронту (фото)
Наступний У закарпатському Карачині проведуть Всеукраїнську літню багатопредметну школу