В УжНУ визначили переможців конкурсу стартапів


Учасники конкурсу стартапів в УжНУ

В Ужгородському національному університеті відбувся завершальний етап конкурсу інноваційних ідей, де кожен із тринадцяти найкращих представив свій проект перед компетентним журі, керівником якого виступив проектор УжНУ з наукової роботи Ігор Студеняк. Обирали найоригінальніші проекти, крім представників університету та ОДА, і провідні підприємці Закарпаття, котрі пов’язані з інвестиційною діяльністю.

Першим слово взяв ректор Володимир Смоланка, котрий підкреслив, що в студентському середовищі панує розмаїття ідей, які дуже важко реалізувати, а також додав: «Ми сподіваємося, що всі задуми будуть утілені в життя. Керівництво університету матеріально підтримає три найоригінальніші проекти, аби вони розвивалися і приносили користь».

Один із членів журі, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман зауважив: «Приємно констатувати, що «трикутник знань» може бути реалізованим. Я особисто зацікавлений у співпраці з університетом. Влада також готова підтримати ваші роботи та разом із вами над ними працювати, якщо вони спрямовані на регіональний розвиток».

Після визначення регламенту виступу та оголошення критеріїв оцінювання, розпочалися презентації. Учасники пропонували цікаві й потрібні стартапи як для міста, так і для особистого користування.

Завершивши обговорення журі постановило: третє місце присудити проекту «Start support», а також роботи зі спільною метою – допомогти місту, які згодом об’єднають в одне велике напрацювання.

Одне друге місце віддали розробникам платформи «Оцінювання стартап-проектів для визначення ризику їх упровадження», оскільки всі визнали, що варто мати власну стартап-систему оцінювання; інше ж дісталося проекту «Вплив низькоінтенсивного лазерного випромінювання на мікроорганізми».

За перші і другі місця кожна команда отримала фінансову нагороду – 4125 грн.

Проекти від групи з фізичного факультету «Bitrade»: «IoT» та «Stop fire» здобули першість у конкурсі стартапів і на підтримку своєї діяльності одержали 8250 грн.

До вересня всі призери повинні зробити реальні кошториси проектів, і вже відповідно до них проводитиметься фінансування і дальший розвиток.

Анастасія Лукач, цьогорічна випускниця Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату, яка представила проект «Stop fire» розповіла: «Все почалося з МАН, а ідея стартапу, правду сказати, народилася з повітря. Розпочала пошуки аналогів в Інтернеті, відтак з’явилася можливість попрацювати на базі фізфаку. Перемога дуже неочікувана, адже для мене це була чергова наукова робота, яка вилилася в невеликий стартап. Вірю: з цього щось вийде! Вважаю, все залежатиме від наших зусиль, і сподіваюся, що з часом можемо виправдати покладені на нас надії».

Також Анастасія Лукач зізналася, що хоче стати студенткою фізичного факультету Ужгородського університету.

На завершення директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна закликала всіх не забувати свої ідеї й неодмінно рухатися далі. «А ми будемо продовжувати конкурс стартапів і наступного навчального року. Це стане новим етапом, у якому працюватимуть уже номіновані переможці, і робота в ньому стане серйознішою та більш відповідальною. Ми дуже задоволені, що все так добре пройшло, незважаючи на скепсис, недовіру та небажання долучатися до проекту».

Тож перший конкурс стартапів у нашому університеті відбувся. Студенти виявилися новаторами, котрі переповнені ідеями, прагнуть змін і вдосконалення.

Вітаємо призерів і продовжуємо вірити, що науково-технічні розробки змінять наше життя й відкриють молоді нові можливості і перспективи!

Віра Лабич, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Випуск новин УжНУ за тиждень (відео)
Наступний Закарпатці взяли участь у парламентських слуханнях із проблем профосвіти