Вахтанг Кіпіані вперше відвідав УжНУ


Вахтанг Кіпіані в УжНУ

«Вахтанг Кіпіані. Це ім’я саме говорить за себе», — так представив гостя студентам викладач кафедри журналістики УжНУ, редактор газети «Погляд» Володимир Тарасюк. Один із найвідоміших істориків-журналістів країни 29 березня у читальному залі Наукової бібліотеки вишу розповідав про ту історичну правду, яку маємо знати, якщо хочемо бути свідомими громадянами.

Свою лекцію гість побудував на картинках, адже «так краще сприймаємо», – пише Галина Риган на сайті Медіацентру УжНУ. Розповідав про нинішній процес декомунізації: «Важливо змінювати назви вулиць, пов’язаних із комуністичними «героями».  Кілька років тому журналісти підрахували, що у Луганську більше 80 % центральних вулиць названо на честь різних радянських діячів. Два роки тому відбувся всеукраїнський «ленінопад»  і це важливо. «Війна символів — це не просто кольори, це війна у житті».

Чимало цікавого розповів Вахтанг Кіпіані, хоча й зауважив, що у кожного свої факти, тож одну і ту саму ситуацію можемо бачити по-різному, тому важливо все записувати, пояснювати, фейсбучити: «Хай буде велика кількість поглядів, щоб можна було порівняти!».

Вразило те, що донедавна у Луганську була вулиця з назвою ОСО (Особое совещание при НКВД СССР). «Це був орган позасудової репресії, який наказав розстріляти 10 тисяч людей і 360 921 позбавив волі із дуже цікавою приміткою — «без права переписки». А потім, через кілька років, родичам приходили листи, в яких повідомлялося, що помер через серцевий напад, покінчив життя самогубством тощо, а насправді їх також розстрілювали. От як можна було так назвати вулицю?!».

Лекція тривала майже дві години, під час якої студенти записували влучні фрази гостя, рекомендації, які сайти треба читати: «Ви можете читати всілякі інформаційні портали, але все і завжди треба перевіряти. Коли ви бачите круглі цифри, то майже завжди це брехня».

«Не варто боятися рефлексувати. Будьте свідомими та усвідомлюйте. Не будьте байдужими. Ми ж миємо руки. Це не толерантно до бактерій, але так ми виживаємо!».

Наприкінці Вахтанг Кіпіані залюбки з усіма сфотографувався напам’ять і порадив вчити свою історію.

Галина Риган

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Туризмознавцям УжНУ читав лекцію мандрівник із Великобританії
Наступний Як мукачівські студенти в музеї меду побували (фоторепортаж)