Відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА (фото)


Ганна Сопкова виступає під час засідання колегії департаменту освіти і науки ОДА
Ганна Сопкова виступає під час засідання колегії департаменту освіти і науки ОДА

20 грудня відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації. До порядку денного було включено ряд питань, що стосуються дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, а також фінансування окремих напрямів роботи галузі. 

Зокрема, на виконання рішення колегії від 31 березня 2016 року зроблено узагальнення про дотримання дошкільними навчальними закладами області режиму роботи та розпорядку дня, вимог до організації харчування дітей, якості реалізації змісту дошкільної освіти, ведення ділової документації, створення умов для матеріально-технічного та методичного забезпечення.

„Актуальним на сьогодні, – наголосила підсумовуючи Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, – залишається й питання щодо скасування черг на влаштування дітей дошкільного віку до закладів дошкільної освіти. Для реалізації зазначеного Урядом затверджено відповідний план дій до 2020 року”.

Прийняття виважених рішень з боку місцевих органів управління освітою потребує й питання належного надання якісної професійної підготовки міжшкільними навчально-виробничими комбінатами. Маючи відповідні ліцензії на професійну підготовку робітничих кадрів, вони нині мали б готувати насамперед фахівців для задоволення потреб регіонального ринку праці, а тому є потреба в оновленні матеріально-технічної бази, підвищення фахової підготовки безпосередньо педагогічних працівників.

На засіданні була й Оксана Бабунич, яка стала начальницею управління культури ОДА
На засіданні була й Оксана Бабунич, яка стала начальницею управління культури ОДА

Новий Закон України „Про освіту” регулює як суспільні відносини у процесі здобуття освіти, так і зобов’язує заклади освіти бути відкритими та загальнодоступними з інформацією про свою діяльність. У цьому контексті йшлося про виконання статті 30 Закону, а також про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни за підсумками 2017 року.

Присутні й інші місцеві освітні керівники
Присутні й інші місцеві освітні керівники

За результатами розгляду порушених питань ухвалено відповідні рішення, виконання яких спрямовано на покращення роботи галузі в цілому.

Розширене засідання колегії

Разом з тим, Ганна Іванівна визначила завдання на найближчий період, і пов’язані вони з упровадженням Концепції „Нова українська школа”, створенням безпечних умов для підвезення учнів і педагогічних працівників до закладів освіти, всебічним інтелектуальним, духовим, фізичним і культурним розвитком здобувачів освіти. Так, ішлося про необхідність створення в закладах освіти атмосфери взаєморозуміння та доброзичливості серед усіх учасників освітнього процесу; про організацію відпочинку у 2018 році на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру „Арніка”; про проведення фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” та ін.

Розширене засідання колегії департаменту
Розширене засідання колегії департаменту

Отже, завершено ще один календарний рік, що позначився рядом змін в освітній галузі. Попереду щоденна копітка робота кожного, хто обрав собі шлях навчання інших заради покращення життя, збагачення надбань і піднесення культури нинішнього і прийдешнього поколінь.

Джерело: Департамент освіти і науки Закарпатської ОДА

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Мукачеві через паводок скасували навчання у школах та дитсадках
Наступний На фестивалі пряників в Ужгороді продавали фізфак УжНУ (фото)