Відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА


Під час засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА
Під час засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА

31 березня відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. До участі у ньому було запрошено начальників місцевих органів управління освітою, працівників, які у районах та містах відповідають за дошкільну освіту та організацію у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місць навчання, роботи та додому учнів та педагогічних працівників, а також завідувачів дошкільних навчальних закладів міст Ужгород, Виноградів, Перечин, Виноградівського, Рахівського, Тячівського та Ужгородського районів, де вивчалося питання організації навчально-виховного процесу. Запрошеними на засідання колегії були і міські та сільські голови зазначених адміністративно-територіальних одиниць, що представляють органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Предметом для розгляду та прийняття відповідних рішень стали питання, що стосуються належного функціонування в сучасних умовах дошкільних навчальних закладів, забезпечення організованого регулярного безоплатного підвезення у сільській місцевості учнів та педагогічних працівників до місць навчання, роботи та додому, а також організації та проведення у 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання.

Слід зазначити, і на цьому наголосила Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, що проблеми, винесені для обговорення, входять до напрямків, за якими здійснюється рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів. Виходячи із цього, їх кількісні показники слугують індикатором ефективності управлінських рішень на місцевому рівні, а відтак визначають кроки області в цілому, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності регіону на всеукраїнському рівні.
Результати проведеної роботи було представлено у виступах працівників департаменту, які відповідають за вказані напрями діяльності, керівники місцевих органів управління освітою, у свою чергу, поділилися досвідом вирішення актуальних проблем сьогодення у районах, містах.

Зокрема, йшлося про позитивні напрацювання, що стосуються розширення мережі дошкільних навчальних закладів (Виноградівський район), організації харчування дітей дошкільного віку (Іршавський район), налагодження співпраці з громадськими організаціями, завдяки якій вдається покращувати матеріально-технічну базу навчальних закладів (м. Ужгород).
Начальник відділу освіти Перечинської райдержадміністрації розповів, як на районному рівні вирішуються питання реалізації обласної Програми „Шкільний автобус”.

Наразі було акцентовано увагу усіх керівників на необхідності докласти зусилля для позитивного вирішення придбання шкільних автобусів на засадах співфінансування, як це передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України 16.12.2015 № 1340-р.

До активної роботи колегії департаменту долучилися представники Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, Греньо Михайло, її голова, та Тетяна Бутурлакіна, голова комісії, до компетенції якої входить розгляд у тому числі й освітніх питань. Вони відзначили позитивістський вектор вирішення питань в освітній галузі області і закликали до більш тісної співпраці з громадськими радами, що створені в кожному районі при районних державних адміністраціях і виконують функцію дорадчого органу. Таким чином, вони є тим важливим інструментом, що може і має допомагати у вирішенні окремих питань. Такі засади партнерських відносин слід розвивати, як і покращувати рівень громадської активності.

Про зміни, що очікують українське суспільство у зв’язку із введенням у дію з 1 травня 2016 року Закону України „Про державну службу”, розповів присутнім Микола Трофименко, заступник начальника міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях. Йшлося про зміни у підходах до категоріального поділу посад державної служби, про порядок присвоєння рангів, правовий статус державного службовця, загальні умови вступу на державну службу, оплату праці, заохочення та соціальні гарантії.

Крім прийнятих рішень, виконання яких передбачає і надалі стабільний та системний розвиток освітньої галузі краю, вкотре було наголошено, що лише спільні узгоджені дії усіх гілок влади, компетентних представників громадськості дають позитивний результат і направлені насамперед на благо найдорожчого – дитини, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатських учителів ознайомили з можливостями вивчення іноземних мов за підтримки Європейської Комісії
Наступний Представники УжНУ будуть партнерами Міжнародного фестивалю Docudays UA