Відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА


23 грудня відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. Участь у ньому взяли заступниця голови обласної державної адміністрації Ольга Травіна, начальники місцевих органів управління освітою та керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Йшлося про

  • ефективність використання обладнання і засобів навчання для викладання предметів природничого циклу,
  • підготовку старшої школи до профілізації у форматі Нової української школи,
  • стан організації та проведення виробничого навчання і виробничої практики закладами професійної (професійно-технічної) освіти,
  • організацію у 2020 році підвищення кваліфікації педагогічних працівників,
  • стан пожежної безпеки у закладах освіти обласного підпорядкування та закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Зокрема, всі учасники колегії мали можливість відвідати уроки хімії, біології та фізики в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради і побачити, наскільки ефективно педагоги цього закладу використовують обладнання і засоби навчання для викладання предметів природничого циклу.

У цілому про роботу закладів освіти області у контексті зазначеного питання інформувала Олеся Греба, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної роботи.

У продовження теми, наскільки організованим є процес спільної діяльності майстра й учнів, спрямований на формування практичних професійних знань, умінь і навичок, які відповідають сучасному рівню техніки і технології, проаналізувала Оксана Довганич, заступник начальника управління – начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки управління освіти та науки департаменту.

Ганна Сопкова
Ганна Сопкова

Особливий акцент Ганною Сопковою, директором департаменту освіти і науки облдержадміністрації, було зроблено на необхідності додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів, установ з масовим перебуванням людей. В області зазначену роботу Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області розпочато і буде здійснено у тому числі і в закладах освіти. Наразі Ганна Іванівна проаналізувала стан пожежної безпеки у закладах освіти обласного підпорядкування та закладах професійної (професійно-технічної) освіти і наголосила, що на виконання у тому числі і рішення колегії це мають зробити керівників місцевих органів управління освітою.

Про ефективність використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та реагування на виклики сьогодення йшлося у виступі Ольги Травіної. Зокрема, вона проаналізувала використання коштів місцевими органами управління освітою за окремими напрямками роботи за результатами календарного року. Ольга Валеріївна зауважила, що освітні питання і у наступному році залишаються пріоритетом, і ті проблеми, що були підняті під час візиту на Закарпаття міністра освіти і науки України Ганни Новосад і для вирішення яких Урядом і на наступний рік виділено кошти, – мають бути вирішені. А це і облаштування внутрішніх вбиралень у 102 закладах загальної середньої освіти, і створення мережі опорних закладів освіти, і підвіз учнів до таких шкіл, і модернізація закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

До речі, за пророблену роботу в контексті створення належних умов для підготовки робітничих кадрів заступник голови обласної державної адміністрації вручила керівнику Свалявського професійного будівельного ліцею Олександру Власику Почесну грамоту обласної державної адміністрації та Подяку Міністерства освіти і науки України. Адже його саме на базі цього закладу 6 грудня було відкрито ще один навчально-практичний центр, що став яскравим прикладом того, якого результату можна досягти, об’єднавши разом зусилля, бажання та надані фінансові можливості.

З урахуванням змін та вимог чинного законодавства щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Ярослав Сивохоп інформував про надання інститутом зазначених освітніх послуг у 2020 році.

Стратегічні напрямки роботи освітньої галузі у 2020 році, що враховують програмні документи реформування освіти і соціального розвитку країни, області, регіональні і державні цільові програми, а відтак – головні завдання освітньої системи, представила присутнім Ганна Сопкова. Відтак колегією було затверджено План роботи департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації на наступний рік.

З усіх питань порядку денного прийнято узгоджені рішення, спрямовані на покращення роботи галузі і задоволення потреб у здобутті якісної освіти, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпаття обрало найкращого студента 2019 року
Наступний 12-річна закарпатка перемогла у всеукраїнському змаганні з моделювання «розумних» пристроїв