Височанський Юліан Миронович


Народився 2 серпня 1953 р. У 1970 р. закінчив Мукачівську СШ N2. В 1975 р. закінчив Ужгородський державний університет, фізичний факультет. У 1975 р., після закінчення фізичного факультету Ужгородського державного університету, розпочав трудову діяльність та навчання в аспірантурі. У 1980 р. у Київському державному університеті захистив кандидатську дисертацію. У 1987 р. в Інституті фізики АН України захистив докторську дисертацію. У 1992 р. отримав атестат професора по кафедрі фізики напівпровідників. Височанський Ю.М. є визнаним спеціалістом у галузі фізики напівпровідників та сегнетоелекктриків. Він є автором та співавтором понад 300 наукових праць, має шість патентів на винаходи, співавтор троьх наукових монографій та чотирьох навчальних посібників. Підготував десять кандидатів наук. Загалом, в розвинутому ним науковому напрямку захищені три докторські та 17 кандидатських дисертаціїй. Є членом спеціалізованої ради по захисту кандидатських дисертацій, працював в складі експертної комісії ВАК України. Неодноразово виступав з науковими доповідями та лекціями на міжнародних конференціях та в університетах Австрії, Іспанії, Франції, Нідерландів, Росії, США, Японії, Чехії та інших країн. Обраний до складу Координаційної ради Європейського фізичного товариства. Висчанський Ю.М. є членом оргкомітету та організатором більше 10 міжнародних наукових конференцій, членом редколегій наукових журналів “Фізичної оптики”, “Інформаційні та енергетичні технології”. За визначні наукові досягнення і підготовку науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації в 1995 р. отримав звання “Заслужений діяч науки і техніки України” та в 2000 р. став Лауреатом Державної премії України у галузі науки і техніки.

Завдяки науковій та організаційній діяльності Височанського Ю.М. у 1992 р. було створено Науково-дослідний інститут фізики і хімії твердого тіла при УжДУ, який він очолив. В вересні 2004 р. обраний за конкурсом завідувачем кафедри фізики напівпровідників.

З 1993 по 2005 рр. Височанський Ю.М. працював на посаді проректора з наукової роботи Ужгородського національного університету. За належну організацію наукової роботи, широку міжнародну співпрацю у 2003 р. Височанському Ю.М. оголошено подяку Прем’єр-міністра України. У 2004 р. на слуханнях у Верховній Раді України УжНУ був визнаний у числі двох кращих університетів щодо рівня наукових досліджень, а в лютому 2005 р. Міністерством освіти і науки України відзначені п’ять кращих університетів, серед яких УжНУ – за хорошу патентно-ліцензійну роботу.

В червні 2005 р. Вчена рада УжНУ присвоїла Височанському Ю.М. почесне звання “Заслужений професор Ужгородського національного університету”. В 2006 р. обраний депутатом Закарпатської обласної ради.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Булеца Богдан-Микола Антонович
Наступний Гайсак Михайло Іванович