Викладачі та студенти Ужгородського музучилища взяли участь у майстер-класах видатних музикантів


Під час концерту

1-го жовтня в рамках міжнародного культурного проекту «Музика без Кордонів» з єдиним концертом в Україні на сцені Львівської філармонії виступили одні з найкращих та найвідоміших солістів-трубачів в світі – Отто Заутер (Німеччина) та Сергій Накаряков (Ізраїль) – у супроводі емоційного симфонічного оркестру «INSO-Львів» під керівництвом Наталії Пономарчук. В рамках цього ж проекту 29 та 30 вересня відбулися майстер класи з Отто Заутером та Сергієм Накаряковим.

Отто Заутер – один із найбільш затребуваних солістів на трубі-пікколо в світі. У його творчій біографії – виступи у Лондоні, в Палаці Святого Джеймса у присутності Його Королівської Високості принца Чарльза, а також у Ватикані для Папи Римського Іоанна Павла II та багато блискучих виступів у всьому світі.

Сергій Накаряков – геніальний музикант, митець від Бога, який сміливо порушує усталені правила виконання класичної музики на трубі. Його неповторна гра вражає та захоплює. Вже з раннього дитинства він досяг блискучої віртуозної гри на цьому інструменті. Його трубі підкоряються найскладніші скрипкові партії. Про нього кажуть, що він – «Паганіні труби» та «Карузо труби». Для Накарякова не існує нічого неможливого у музиці.

Дуже приємно, що викладачам Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Є. Задора Поповичу Томасу та Поповичу Емериху, а також студенту 2-го курсу відділу духових та ударних інструментів Лазарю Василю випала честь побувати на цих грандіозних заходах, зустрітися та по спілкуватися з цими блискучими музикантами.
Майстер-класи проходили цікаво та насичено.

Попович Томас та Попович Емерих

Отто Заутер пояснював та підкреслював важливе значення правильної постави, її побудови та правильного розвитку амбушура (губного апарату), демонстрував блискуче володіння верхнім та нижнім регістрами пригрі на трубі. З радістю ділився новинками сучасної методики та методичної літератури.

Сергій Накаряков працював більше над художніми творами, над їх трактуванням та манерою виконання, ділився своїм виконавським досвідом.

На цих майстер-класах також були присутні представники еліти духовиків усієї України: Андрій Ільків, Андрій Наконечний, Гишка І. С., Наконечний Р. М., Богдан Стасишин та інші, з якими також викладачам училища вдалося поспілкуватися, а також колишні випускники УжДМУ імені Д.Є. Задора, які зараз є студентами Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка: Вадим Попович, Ярослав Павлович, Віктор Ковач та ін.

Приємним і захоплюючим моментом для всіх учасників була можливість пограти на інструментах цих легендарних виконавців, адже не завжди в житті випадає така можливість. Це так, якби скрипаль міг би взяти, і пограти на скрипці Паганіні і бути щасливим все своє життя. Ці відчуття були дуже схожі.

На концерті панували бурхливі оплески та овації, шалена публіка просто не хотіла відпускати виконавців зі сцени, адже це вони, одні з кращих у світі музиканти, які подарували глядачам чудові емоції та незабутні враження.

Величезна подяка організаторам майстер-класів та концерту, а насамперед Львівському симфонічному оркестру «INSO-Львів» та Львівській філармонії.

Попович Е.Ф.
викладач циклової комісії “Оркестрові духові
та ударні інструменти”
Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В МДУ побували поліціянти в рамках антикорупційної програми
Наступний В Ужгороді розпочався освітній проект, мета якого - "стерти кордони" між Україною та Словаччиною