Як студенти УжНУ спілкувалися з помічником начальника управління СБУ та військовим прокурором (фото)


Студенти військової кафедри УжНУ

Під час практичних занять у четвер, 10 березня, студенти мали нагоду відверто поспілкуватися з помічником начальника управління СБУ в Закарпатській області Іваном Дем’яном та військовим прокурором Ужгородського гарнізону Олегом Цицаком, пише Ксенія Шокіна на сайті Медіацентру УжНУ.

Зустріч відбулася в одній з аудиторій фізичного факультету. Гості розповіли студентам про деякі підводні камені своєї не надто легкої роботи.

Іван Дем’ян окреслив основні кваліфікаційні вимоги до майбутніх працівників СБУ, розповів про структуру управління. На сьогодні, коли країна перебуває в стані війни, третина працівників СБУ є учасниками бойових дій. Держава забезпечує їм реабілітацію після повернення із зони АТО та відповідне грошове забезпечення.

Пан Дем’ян наголосив на тому, що вакантних посад у структурі не так багато, тому кандидати проходять строгий відбір. І навіть будучи вже працівником певного підрозділу, мають регулярно здавати різного роду нормативи (у тому числі й з фізпідготовки). У зв’язку з війною на Сході, на жаль, стали частішими випадки звільнення з посади за службову невідповідність та невиконання умов контракту.

Студенти ставили запитання, що їх цікавлять, і мали розгорнуті відповіді. Серед іншого цікавилися й наявністю посади військового психолога, і проходженням тесту на поліграфі (студентам цікаво було, які питання задають кандидатам).

Іван Дем’ян каже: «Це не перша практика спілкування зі студентами УжНУ і військової кафедри зокрема. Кожен має шанс стати працівником нашої спецслужби, але це залежить від вимог, що ставляться до наших кандидатів: стан здоров’я, фізична підготовка, кваліфікаційні вимоги щодо певної посади. Щоб прийти до нас на службу, достатньо диплома про повну вищу освіту, а в процесі проходження служби кожен співробітник направляється на проходження курсів на базі Національної академії СБУ».

Майор юстиції Олег Цицак розповів про зобов’язання та повноваження військового прокурора, пояснив розбіжності між прокуратурою та військовою прокуратурою, відтак надав студентам можливість поцікавитися тим, про що їм не розкажуть на звичайних заняттях. «У військових суворі умови праці, – каже прокурор, – не впорався зі своєю роботою на місці – переходиш у розпорядження міністра оборони і можеш відправитися в окопи».

Студенти продемонстрували обізнаність із подіями останніх років, тож цікавилися не тільки вузькопрофесійними питаннями, але й проблемою контрабанди, суспільно-політичними проблемами та навіть питанням про втрату таємної документації однією з державних служб. Цікавив і «шлях сходження на Олімп» — дорога до посади військового прокурора області. Не оминули і тему війни та долю нашої 128-ї бригади.

Виявилося, що деякі студенти налаштовані більш ніж серйозно, тож обидва гості запропонували їм звернутися до відповідних установ для проходження відбору з можливістю майбутнього працевлаштування. Щоправда, звісно, за умови, що студенти є справді гідними кандидатами на пропоновані посади та справжніми фахівцями у своїй галузі.

Один зі слухачів, студент юридичного факультету Михайло Легещич каже, що такою зустріччю задоволений – виявилася не тільки цікавою, а й пізнавальною:

«Ми мали нагоду поговорити із працівниками тих структур, про які раніше вивчали тільки теорію. Дуже цікавим для мене виявився виступ військового прокурора, який розповів про особливості своєї праці, робочі будні. До цього потрібно бути готовим морально. Я знаю, яким є життя військовослужбовця, бо сам син оперативника. Оскільки вступив на військову кафедру, хотілося б пов’язати своє життя з військовою службою, хоч поки що я на роздоріжжі. Що ж до підрозділів СБУ, ми взагалі мали обмежені знання, а сьогодні дізналися багато нового».

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді відбулася конференція, присвячена Степанові Жупанину
Наступний Департамент освіти і науки Закарпатської ОДА на суботнику (фото)