Юні закарпатці презентували в Тернополі роботу про екологічну ситуацію в Ужгороді


Під час збору юних екологів у Тернополі

Щороку у червні проводиться Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних екологів. Кожного разу цей захід відбувається в різних містах нашої країни. У 2015 році юних екологів зустрічав Львів, у 2016 – Одеса, а цього року – Тернопіль.

Польовий збір команд юних екологів є важливою складовою частиною поглибленого засвоєння курсу екології. Знання польових методів екологічних досліджень допомагає школярам самостійно проводити наукові дослідження в природі, грамотно оцінювати, прогнозувати і тлумачити різноманітні природні явища.

Команда природоохоронців Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у складі юннатів гуртка „Основи біоетики” Катерини Тихоновської та Ксенії Хоменко разом із керівником (А.В. Самойлова) підготували навчально-дослідницьку роботу „Екологічна ситуація у місті Ужгород – забруднення атмосферного повітря: проблеми та шляхи вирішення”, з якою і виступали у перший день збору. Для фотовиставки підготували і представили 3 тематичні фотографії „Екологічна ситуація міста Ужгород: проблеми та шляхи їх вирішення”.

На другий день перебування у Тернопільському краї всі учасники поїхали до м. Кременець. Польовий практикум відбувався на базі Національного природного парку „Кременецькі гори”, де з дітьми працювали науковці та лісівники. Як підсумок роботи, командам необхідно було підготувати та захистити проект за індивідуальним командним завданням, а також заповнити робочий зошит учасника збору. Команда Закарпаття презентувала свою роботу з теми „Біотичні фактори та їх роль в екосистемі”. За рішенням журі дівчата отримали ІІ місце за свою роботу в польових умовах та на комп’ютері.

Звісно не обійшлося без розважальної програми. Усі учасники відвідали еколого-туристичну екскурсію „Тернопіль вечірній”, побували на замковій горі „Бона” та завітали в гості до Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Нас всіх приємно вразив Тернопіль, тому наша команда додатково пішла на прогулянку містом після закінчення всіх запланованих для нас організаторами заходів. Юннати із Закарпаття плавали на катері „Григорій Танцоров” по Тернопільському ставу. Зробили багато фотографій, а також привезли до Ужгорода подарунок від Тернопільських педагогів-позашкільників – декоративного кроля.

Члени команди-учасниці Всеукраїнського збору команд юних екологів планують у подальшому ділитись своїм набутим досвідом і знаннями з юннатами екологічного центру під час практичних занять влітку та протягом навчального року на заняттях гуртка.

А.В. Самойлова,
завідувач відділом екології
та природоохоронної роботи,
ЗІППО

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Відома українська мисткиня провела майстер-клас із карвінгу для ужгородських учнів (фото)
Наступний Засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА відбулося в Хусті