Юні закарпатці вперше перемогли на всеукраїнській олімпіаді з інформатики!


Всеукраїнська олімпіада з інформатики

З 30 березня до 2 квітня у Хмельницькому проходив IV етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики, на якій зібралися кращі учні зі всієї України.

Нашу область представляло четверо юних інформатиків – Аліна Федина (11 клас класичної гімназії Ужгорода), Станіслав Томаш (10 клас Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів), Іван Фекете (10 клас Хустської гімназії-інтернату) та Адальберт Макарович (9 клас класичної гімназії  Ужгорода), повідомили в Медіацентрі УжНУ.

Олімпіада відбувалася у два тури. У кожному з них потрібно було розв’язати по чотири задачі. Перевірку виконували автоматично на спеціалізованому сервері, а тому учні мали змогу одразу побачити свої бали після надсилання на сервер.

За перипетіями всеукраїнських змагань усяк охочий мав змогу спостерігати в режимі онлайн. Особливістю цієї олімпіади виявилося те, що завдання для 9–11 класів були однаковими. Але шкала оцінювання розв’язків – побальна від 0 до 100. Рейтинг визначався для кожного класу окремо.

Приємно відзначити, що школярі Закарпатської області виступили досить потужно. У підсумку Станіслав Томаш виборов диплом І ступеня, а Іван Фекете та Адальберт Макарович – дипломи ІІ ступеня. У завершальному рейтингу команді нашого краю вдалося вийти переможницею – вперше з часу проведення цього інтелектуального змагання.

Місце

Команда (область)

Рейтинг

1

Закарпатська

2,75

2

Полтавська

2,6

3

Харківська

2,43

4

Дніпропетровська

1,86

5

м. Київ

1,71

6

Український фіз.-мат. ліцей

1,7

7

Черкаська

1,5

8

Херсонська

1,4

9

Хмельницька

1

10

Миколаївська

1

11

Кіровоградська

0,83

12

Вінницька

0,67

12

Запорізька

0,67

14

Львівська

0,4

15

Волинська

0,33

15

Житомирська

0,33

15

Одеська

0,33

15

Чернігівська

0,33

19

Сумська

0,2

Інші

0

Учень ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Станіслав Томаш потрапив на тренувально-відбірні збори і виборюватиме право представляти Україну на міжнародній олімпіаді з інформатики.

Спостереження за результатами олімпіад останніх років дають змогу сказати, що на Закарпатті сформувалися осередки, де учні показують гідний рівень знань з інформатики та програмування. Насамперед відзначимо Хустську гімназію-інтернат (учитель М.Ф.Дронь), ЗОШ № 8 м. Виноградова (вчитель І.С.Ісак), Ужгородську загальноосвітню спеціалізовану школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів та класичну гімназію обласного центру. Своїм виникненням такі осередки завдячують невтомній роботі вчителів-ентузіастів на місцях та активній співпраці з факультетом інформаційних технологій Ужгородського університету.

Закарпатські переможці всеукраїнської олімпіади з інформатики зі своїми наставниками

Велику кількість занять з командою Закарпаття на факультеті (учні впродовж останнього періоду хіба що не ночували там) та дистанційно провели завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександр Міца, студенти-активісти Сергій Оришич, Роман Рубаненко та Роман Мельник. Також чимало підготовчих турів надав учитель-новатор з Полтавської області Валентин Мельник, який підготував 14 призерів міжнародної олімпіади з інформатики. Закарпатцям активно допомагав і студент ІІІ курсу Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка Андрій Мостовий.

Сподіваємося, що вражаючі успіхи юних закарпатських інформатиків надихнуть учнів із всіх куточків нашої області до активного торування обраного ними шляху!

За інформацією завідувача кафедри інформатики та
фізико-математичних дисциплін, доцента Олександра Лавера

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Досягнення закарпатських школярів на всеукраїнській олімпіаді з географії
Наступний Мукачівських студентів ознайомили з можливостями 3D-моделювання у машинобудуванні