За що пропонують звільнити директора ужгородської школи


Щоб отримати необхідне обладнання, директори шкіл повинні були написати запит до управління освіти на формування кошторису. Далі – справа за тендером.

Але цей алгоритм спрацював далеко не в усіх. Освітні заклади зіткнулися з тим, що керівники не готові постачати необхідну продукцію через відсутність документів або в короткі терміни постачання.

Петро Кіндюх, директор Ужгородської ЗОШ № 5, каже:

Петро Кіндюх, директор Ужгородської ЗОШ № 5
Петро Кіндюх, директор Ужгородської ЗОШ № 5

За ціною 159 тисяч 897 гривень 60 копійок ми закупили 120 парт. Трошки нам полоскотали нерви, тому що до останнього (у зв’язку з перевантаженням виробництва) ми чекали ці парти, але буквально за день-два до початку нового навчального року ці парти поступили.

Я не можу говорити про інші школи, бо, наскільки я чув, по-різному складалася ситуація у зв’язку з тим, що, дійсно, виробництво не встигало виготовити достатню кількість парт для всієї України.

Заручниками перевищення попиту над пропозицією стали декілька ужгородських шкіл, зокрема загальноосвітня школа № 2: постачальник парт, який виграв тендер на майже 120 тисяч гривень, ще й досі не виконав свої зобов’язання, аргументуючи це тим, що потужності заводу не можуть упоратися з такою кількістю замовлень.

Ситуація стала формальним приводом для рекомендації управління освіти Ужгородської міськради звільнити директора школи № 2 Ярослава Кирлика. Проте колектив школи захищає свого керівника, каже, що саме при ньому було оновлено й оснащено мультимедійними пристроями кабінети інформатики, біології, іноземної мови, проведено інтернет та систему відеоспостереження, залучено іноземні інвестиції.

Сам директор школи наразі знаходиться на стаціонарному лікуванні у кардіологічному диспансері й коментарів не дає.

Ярослав Сенчук, заступник директора з адміністративно-господарської роботи Ужгородської ЗОШ № 2
Ярослав Сенчук, заступник директора з адміністративно-господарської роботи Ужгородської ЗОШ № 2

“Я думаю, не знайдемо багато директорів, які після уроків перевдягаються, беруть у руки інструмент і починають разом зі своїми працівниками робити всі роботи – від косіння території, до сантехніки і даху. Це перше. Повне взаєморозуміння в рамках можливих робіт, які ми можемо власними силами, і тих коштів, які маємо, ми все робимо необхідне. На сьогоднішній день є тепло, є вода холодна, гаряча, є освітленість нормальна, є всі умови для того, щоби займалися діти”, – каже Ярослав Сенчук, заступник директора з адміністративно-господарської роботи.

В управлінні освіти повідомили, що наразі необхідних парт немає тільки у двох школах міста. Марина Пуківська, начальниця управління освіти Ужгородської міськради, каже:

Марина Пуківська, начальниця управління освіти Ужгородської міської ради
Марина Пуківська, начальниця управління освіти Ужгородської міської ради

“Упродовж листопада в Ужгороді працювала комісія щодо вивчення стану організації середовища Нової української школи. У ході вивчення ситуації, що склалася у навчальних закладах Ужгорода, виявлено, що у двох навчальних закладах міста на сьогоднішній день відсутні парти, які передбачаються методичними рекомендаціями, – одномісні парти, діти сидять іще за старими партами. У деяких навчальних закладах ще є залишки коштів щодо закупівлі дидактичних матеріалів. Але керівників цих закладів комісія зобов’язала до кінця року використати кошти – закупити все необхідне для Нової української школи. Парти відсутні в Ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі № 2 та в Ужгородській загальноосвітній школі № 6”.

Наразі питання вивчають, і про кадрові зміни говорити зарано. Проте управління освіти висловлює претензію щодо передчасної оплати коштів поставнику. За словами начальниці управління, керівництво школи давно мало би застосувати штрафні санкції щодо невиконання умов договору.

“Це все треба прописувати в угоді. Наразі угода, яка укладена між постачальником і цими навчальними закладами, звучить так: оплата здійснюється не пізніше п’яти днів після поставки товару. Наразі товар не поставлено, а кошти перераховані”, – каже начальниця управління освіти Ужгородської міськради.

Джерело: 21 канал

Subscribe
Повідомляти про
guest
1 Коментар
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Світлана
Світлана
07.12.18 09:40

Директор школи не юрист! На рахунок парт – особисто мені, як мамі, не подобається розміщення парт колом. Діти, коли дивляться на дошку, сидять викривлено, це погано впливає на осанку! І це думка більшості батьків, діти яких ходять зараз в перший клас. Так що, на мою думку, ті діти що сидять за старими партами в ряд мають від цього тільки плюси.

Попередній Журналістську в УжНУ обирають медійники зі сходу України
Наступний В УжНУ дискутували про мову як фактор національної безпеки (відео)