Закарпатські археологи узгодили план роботи із закордонними колегами


Ігор Прохненко на конференції у Словаччині

Інтерактивна мапа і план роботи на 2017-й – результат двох робочих міжнародних зустрічей археологів у Кошицях.

Нещодавно, 25 січня та 7 лютого, у місті Кошицях відбулися нові зустрічі українських, словацьких та чеських археологів з метою перегляду достовірності відомостей письмових джерел і даних археології щодо регіональної історії (Закарпаття, Східної Словаччино, Північно-Східної Угорщини).

Плідна співпраця значно активізувалася після відвідин у грудні минулого року доцентом кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Ігорем Прохненком словацьких колег, де, як уже згадувалося раніше, домовилися спільно «перезавантажити» історію Закарпаття доби «Темних віків».

Цього разу, окрім обміну думками про дальші напрямки наукової роботи, дослідники спільно розробили інтерактивну мапу розташування знахідок ключових старожитностей Гірського Потисся, що включає археологічні дані про осіле місцеве населення і прийшлих кочівників, найдавніші середньовічні сакральні споруди, укріплені пункти, зокрема городища, дозорні пункти, інші ключові місця.

На червень-жовтень цього року в місті Кошицях учасники зустрічі запланували виставку «Спадщина Карла Великого». Також було домовлено про проведення наукової конференції із залученням провідних учених Словаччини, України, Чехії, Угорщини, Румунії та Польщі. Нашому археологу Ігору Прохненку випала нагода попрацювати над темою «Старожитності Гірського Потисся IX–XIII ст.» та оприлюднити наукові здобутки на цьому заході.

За інформацією Михайла Рекрутяка, студента IV курсу
факультету історії та міжнародних відносин УжНУ
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У початковій школі на Ужгородщині вибухнув котел (відео)
Наступний В Ужгороді діє унікальний музей історії дитячого туризму