Закарпатські навчальні заклади готуватимуть молодших спеціалістів за новими стандартами


Під час відеоконференції

22 червня 2018 року у форматі відеоконференції була проведена нарада за участю директорів (заступників директорів) закладів вищої освіти (вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації) усіх форм власності та сфер управління з метою впровадження вимог Державного стандарту повної загальної середньої освіти та наказу Міністерства освіти і науки України 01.06.2018 № 570 „Про затвердження типової освітньої програми профільної середньої освіти закладів освіти, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової загальної середньої освітиˮ.

Актуальність наради в тому, що з цього року коледжі, які готують молодших спеціалістів на базі 9 класів, мають повністю перейти на нові програми профільної середньої освіти, які розраховані на 2 роки. На цьому наголосив під час відеоконференції генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН України Олег Шаров.

Таким чином, з 2018/2019 навчального року студенти за рівнем молодшого спеціаліста, які вступатимуть після 9 класу, опановуватимуть у коледжах профільні програми середньої освіти професійного спрямування. Кожен заклад відповідно до галузі та спеціальності самостійно визначатиме за спрямування підготовки.

Нова редакція Закону „Про освітуˮ чітко визначила, що в коледжах і технікумах необхідно забезпечити надання профільної середньої освіти для тих, хто вступає на базі 9 класів. Її зміст передбачає як виконання стандарту середньої освіти, так і професійно-орієнтований підхід. Раніше роз’єднували цей зміст, але зараз є необхідність результати навчання з програм молодших спеціалістів передати частково в програму загальноосвітньої підготовки.

Учасники конференції від Закарпаття. На задньому плані - Петро Порошенко :)
Учасники конференції від Закарпаття. На задньому плані – Петро Порошенко 🙂

МОН України затвердило типову освітню програму, на базі якої заклади можуть розробляти власні. Зокрема, типова програма має 2 додатки з переліком предметів – коледжі та технікуми можуть базуватися як на одному з них, так і поєднувати в певних комбінаціях. Це дає достатньо широкі можливості для створення програм.
У додатках для побудови навчальних планів передбачено як традиційний перелік предметів, так і перелік з експериментальними інтегрованими курсами. Їх можна вільно комбінувати між собою, взяти, наприклад, лише один інтегрований курс або створити власний. В цілому використання інтегрованих курсів дозволяє зменшити кількість тих предметів, що одночасно вивчаються студентами, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Під час відновлювальних робіт у Горянській ротонді зробили кілька відкриттів (фото)
Наступний Москаль вручив школяреві відзнаку "За заслуги перед Закарпаттям"