Закарпатські педагоги ділилися досвідом, як виховувати засобами мистецтва


На Закарпатті ділилися досвідом як засобами мистецтва виховувати, навчати, готувати до життя

18 – 19 квітня на Закарпатті проходив Всеукраїнський науково-методичний семінар „Ціннісний потенціал предметів художньо-естетичного циклу в контексті реалізації ідей концепції Нової української школи”.

Учасники семінару, а це методисти, які в інститутах післядипломної педагогічної освіти відповідають за предмети художньо-естетичного циклу, у перший день роботи на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти мали змогу обговорити теоретичні аспекти та засади організації освітнього процесу на уроках мистецтва в умовах Нової української школи, розглянути питання впровадження мистецтва у старшій школі, ознайомитися з інтегративними технологіями формування мистецьких компетентностей та напрямами модернізації професійної підготовки вчителів галузі „Мистецтво”.

Другий день роботи Всеукраїнського семінару проходив у Виноградівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради Закарпатської області. Досвідом роботи через проведення майстер-класів поділилися переможці та учасники Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2017” у номінації „Музичне мистецтво”.

Використання елементів фінської системи освіти на уроках музичного мистецтва, формування метапредметних компетентностей, естетичного ставлення до навколишнього світу засобами образотворчого мистецтва – такі теми було запропоновано педагогами для учасників семінару. В основі кожної – естетичні засади, які спрямовані, перш за все, на розкриття особистості учня, на формування справжньої людини, громадянина, патріота.
У контексті нових викликів перед сучасною мистецькою освітою України кожен із майстер-класів показав, наскільки багатогранними є наші педагоги та їхні учні, наскільки важливим є з боку вчителя прагнення передати своїм вихованцям любов до свого предмета, до краси навколишнього світу загалом.

Особливим свідченням цього стала атмосфера взаєморозуміння і підтримки у педагогічному та учнівському колективі Виноградівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Виноградівської районної ради. Гостинно зустрічаючи гостей, через танець, хоровий спів, художні роботи учні показали свої уміння та навички, здобуті на уроках предметів художньо-естетичного циклу, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Представники Управління Держпраці розповіли ужгородським студентам про особливості працевлаштування
Наступний Студенти Ужгородського торговельно-економічного коледжу разом із музеєзнавцями засівали по-закарпатськи (фото)