Закарпатські угорці провели фестиваль на Тернопільщині


Фестиваль Ракоці у Бережанах

На честь князя Ференца Ракоці ІІ у місті Бережани (Тернопільська область) 7-9 травня пройшов мультикультурний молодіжний мистецький фестиваль «Ференц-фест». Саме у цьому старовинному і шляхетному місті 1703 року князь Ракоці та граф Міклош Берчені видали відому «Відозву», яка закликала всіх жителів держави «дворянського і недворянського походження» виступити проти порушення законів Габсбургами.

Метою фестивалю було познайомити місцеве населення з постаттю Ракоці, адже зараз Україна бореться за свою свободу так, як 313 років тому за неї воювали угорці. Громадська організація «Про культура Субкарпатіка» та делегація Закарпатського угорського інституту підготували до фестивалю різноманітну та багату програму.

У перший день закарпатська делегація побувала у місцевому музеї, після чого викладачі інституту провели лекції-презентації з літератури та історії. У неділю фестиваль продовжився урочистою інсценізацією та костюмованою ходою в супроводі духового оркестру до замку, де покладено вінки до меморіальної таблички князю Ракоці.

Ректор ЗУІ ім. Ф.Ракоці ІІ др. Ільдіко Орос у вітальному слові відзначила: «Чуючи ім’я Ференца Ракоці, і сьогодні згадуємо боротьбу угорського народу за свободу. Справедливість його вчинків не применшила ся за сотні років, а пам’ять про князя вшановують у сусідні народи». Пані ректор наголосила, що завданням сучасного покоління є вшанування князя як видатного державного діяча та формування прикладу з його постаті для наступних поколінь.

Міський голова Бережан Володимир Музичка висловив подяку організаторам фестивалю й зауважив, що мета фестивалю – показати, що Україна хоче наблизитися до Європи. «Ми говоримо не просто про угорського діяча, а про постать загальноєвропейського значення, яка пов’язана і з нашим містом. Ми всі маємо брати приклад з князя Ракоці», – наголосив мер.

Урочиста частина продовжилася культурною програмою, під час якої глядачі мали можливість побачити угорські танці, почути угорську народну музику, скуштувати угорські традиційні страви. На заході побувало понад півтисячі відвідувачів, тож організатори сподіваються, що наступного року фестиваль матиме ще більшу популярність.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті стартували "Ерделівські читання"
Наступний У ЗІППО відбулася наукова конференція психотерапевтів