Закарпатський угорський інститут активізував співпрацю зі школами


Після підписання угоди в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ

Ще на початку року в навчального закладу не було підписаних договорів із угорськими середніми школами Закарпаття, а зараз таких угод уже 25.

17 угод про стратегічну співпрацю із закарпатськими угорськими навчальними закладами середнього рівня підписано 2 лютого.

«Носіть тягарі один одного», – такою цитатою з Біблії президент ЗУІ Ільдіка Орос вказала на потребу у співпраці.

У рамках угоди випускники шкіл-партнерів в разі успішного складання ЗНО зможуть записатися на будь-який факультет інституту поза конкурсом. Водночас студенти інституту ім. Ф. Ракоці ІІ мають право проходити педпрактику в будь-якому навчальному закладі, який є партнером ЗУІ. Окрім цього, учні та вчителі шкіл братимуть участь у вікторинах, заходах та конференціях.

Ільдіка Орос поінформувала директорів шкіл, що під час вступної кампанії – в разі успішного складання ЗНО – поза конкурсом зможуть потрапити ті абітурієнти, які проживають у діаспорі, та мають на меті продовжити навчання за такими спеціальностями: «Угорська мова та література», «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта», – а також абітурієнти ромської національності.

Цього разу угоду про стратегічну співпрацю підписали: Великоберезька ЗОШ, Дяківська ЗОШ, Вишківська ЗОШ ім. Ференца Келчеі, Мужіївська ЗОШ, Малогеївська ЗОШ, Берегівська угорська гімназія ім. Габора Бетлена, Пийтерфолвівський реформатський ліцей, Косинська ЗОШ, Великопаладьська ЗОШ ім. Жігмонда Моріца, Сюртівська ЗОШ, Яношівська ЗОШ, Яношівський ліцей сільськогосподарського профілю з наданням професійної підготовки, Солотвинська ЗОШ ім. Яноша Бойоі, Пейтерфолвівська ЗОШ ім. Ференца Келчеі, Гатянська ЗОШ ім. Вілмоша Ковача, Тячівський ліцей з угорською мовою навчання та Тячівська ЗОШ ім. Шімона Голлоші.

Текст документа керівництво інституту надіслало всім угорським середнім школам Закарпаття.

19 січня партнерську угоду підписали вісім закарпатських середніх шкіл із угорською мовою навчання. Тож відтепер кількість шкіл-партнерів ЗУІ сягає 25, повідомила  Каталін Поллоі на сайті інституту.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Олексій Братущак про профспілки: Совок потрібно викорінювати, а не покращувати
Наступний Закарпатцям буде легше здобути вищу освіту у Словаччині