Закарпатці взяли участь у конференції у Словаччині


Юрій Данилець, о. Олександр Монич, Віктор Кічера

5 квітня у Словаччині, на Пряшівському богословському факультеті, відбулася конференція «Православ’я і сучасність».

Як повідомили в Медіацентрі УжНУ, Ужгородський національний університет на форумі представляли доценти кафедри історії України Юрій Данилець та Віктор Кічера. Тематика доповідей виявилася досить різною – богословська, історична, соціологічна.

Конференція розпочалася з переднього слова організаторів. Зокрема, о. Владімір Коцвар привітав учасників наукового заходу, окресливши формат і тривалість доповідей.

Найбільше виступів стосувалося історичної тематики. Так, ужгородські науковці доповідали про окрему періодику міжвоєнного періоду; Мирослав Гуменський проаналізував розвиток православ’я в окресі Вранов над Топльов.

Цікаву соціологічну розвідку про способи поширенні інформації серед студентів щодо університету представили доктор Луція Дротарова та Моніка Фіамчікова.

Богослови теж доповідали на актуальні теми. Так, доктор теології, доцент Ян Гусар мав виступ про воскресіння; отець і доктор теології Владімір Коцвар говорив про важливість посту в сучасності; доктор Павол Кочан проаналізував поняття догми в православній теології.

Доповіді на загальнохристиянську тематику виголосили Марош Гопта, Данієл Опмашка та Любош Савчак, викликавши зацікавленість у присутніх.

Завершився науковий форум підсумковою дискусією з найбільш цікавих тем, після чого виголосили підсумки конференції.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній УжНУ долучився до урочистого відкриття велоцентру в Ужгороді
Наступний Як мукачівських студентів учили робити операції собакам і козам (фото)