Ужгородський університет пропонує чимало можливостей не тільки для студентів із Закарпаття, а й для представників інших регіонів України. Різноманіття спеціальностей дає молоді широке поле для прояву своїх здібностей та реалізації амбіцій.

Денис Кравець – магістрант кафедри журналістики філологічного факультету. Вже півроку хлопець докладає зусиль для поліпшення медійних навичок та досягнення нових вершин в Ужгороді. Родом Денис зі Східної України, де присвятив декілька років життя будівництву та архітектурі й певний час працював саме в цій сфері. Проте журналістика цікавила хлопця з юних років – ще до вступу у виш працював у регіональній газеті.

Денис Кравець
Денис Кравець

«Я багато чув про Ужгородський університет, безпосередньо про те, що він вирізняється якістю освіти, випускає кваліфікованих фахівців. А ще мені трохи захотілося змінити оточення, поліпшити знання української мови. Стосовно обрання спеціальності не виникало жодних сумнівів – відчував, що журналістика – це моє, вона вписується в стиль мого життя, сама будучи стилем. Усім, хто приходить до нас у газету на роботу або практикуватися, я завжди кажу: вони мають зробити цю професію частиною свого життя. Якщо ж думати, що відпрацюєш певні години і все – вільний, то в такому разі можна реалізувати себе, наприклад, у прес-службі. Адже журналістика – це коли вас підіймають о 2-й ночі, коли можете сидіти в засідці 8 годин. До речі, у нас є досить цікавий проект «Журналіст міняє професію», тобто ми день працюємо за різними фахами і розповідаємо людям про особливості того, з чим вони стикаються щодня. Журналістику потрібно любити, цілковито віддавати себе справі і ділитися досвідом», – ділиться з Медіацентром Денис після однієї з пар, на яких він нині – у ролі викладача.

Денис Кравець проходив викладацьку практику, маючи пари з «Основ журналістики» у першокурсників відповідної спеціалізації. Лекції, зізнаються студенти, виявилися дуже інформативними, оскільки практичний досвід для ілюстрації теоретичного матеріалу важить багато. Для обговорення обрали одну з найскладніших тем, аби надалі в молодих медійників не виникало труднощів з розрізненням жанрів журналістики. Для закріплення знань провели практичне заняття, на якому кожен студент мав можливість проявити себе. Магістрант ґрунтовно підготувався до практичної частини: студенти поділилися на групи і, одержавши примірник газети «Событие сегодня» (у якій, до речі, працює Денис), працювали над аналізом матеріалів.

Журналісти-першокурсники в УжНУ
Журналісти-першокурсники в УжНУ

Завідувач кафедри журналістики, професор Юрій Бідзіля є наставником магістранта і присутній на заняттях, які проводить Денис, оцінюючи якість викладання, реакцію та сприйняття першокурсниками.

Юрій Бідзіля
Юрій Бідзіля

«З Денисом ми випадково зустрілися на засіданні спецради з журналістики в Дніпрі, оскільки він теж журналіст. Я й обмовився про нашу магістратуру, де можна поліпшити свої навички. Тоді ми трохи пожартували і далі про цю ситуацію не згадували. Аж ось улітку Денис Кравець подав заяву на вступ до магістратури на журналістику, пройшов у нас співбесіду,  приніс результати іспиту з англійської мови, який склав у Дніпрі, до речі, набравши досить високі бали. Тож нині він наш магістрант.

У рамках курсу «Методика викладання у вищій школі» обрав для практики предмети «Основи журналістики» та «Історія журналістики». До речі, один із небагатьох виявив ініціативу провести заняття з «Основ журналістики». Відвідавши лекції, можу сказати, що в цілому Денис упорався: хронометраж дотримав, питання докладно розглянув. Звичайно, є моменти, над якими потрібно працювати, адже важко за 90 хвилин викласти весь важливий матеріал, та ще й так, аби студенти зрозуміли. Практичні заняття для нього є легшими, оскільки тут він використовує свій журналістський досвід», – зауважив Юрій Михайлович.

Що ж, на кафедрі журналістики завжди раді новим перспективним обличчям, які готові працювати, вдосконалюючи свої вміння та навички.

Вікторія Кенідра
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Переможницею конкурсу "Кращий студент Закарпаття 2018" стала студентка УжНУ
Наступний За що пропонують звільнити директора ужгородської школи