Журналісти розповіли про збір коштів у дитячих садочках Ужгорода (відео)


Хочеш виховувати дитину в належних умовах – плати. Проблема збору коштів з батьків на утримання дитячих садочків давня, але непоборна. На вищих щаблях звітують про комфорт та якість утримання дітей в дошкільних закладах, проте забувають розповісти чиїми силами він організований. Заглибилася в цю тему і молода мама – журналістка телеканалу “Тиса-1” Юлія Опаленик.

Матраци, штори, посуд, канцелярські товари та навіть засоби для миття – далеко не повний перелік того, що батьки купують у дитячі садки. Поточні ремонти, заміна радіаторів у групі, облаштування майданчика для відпочинку дітей надворі також лягають на їхні плечі. Про це говорить мама дітей, які виховуються у ДНЗ № 8 в Ужгороді:

Мирослава Кожахметова
Мирослава Кожахметова

“Так, наприклад, ми закупили матраци у дві групи там, де ходять мої дітки. І в той же час на сайті Prozorro ці матраци закуповує департамент освіти. У мене таке питання виникає: а чому у всі садочки закупили, а в наш саме не закупили? Ті ж одіяла, подушки, рушники, – це все закуповується за рахунок батьків”, – каже Мирослава Кожахметова, мама вихованця ДНЗ № 8 в Ужгороді.

Натомість завідувачка цього дитячого закладу звинувачення відкидає. Каже: все необхідне виділяють із міського бюджету, а батьки добровільно докуповують те, що вважають за потрібне:

Зінаїда Зінич, завідувачка ДНЗ № 8 в Ужгороді“Зараз ясельна група добирається, вони прийшли в групу, вони подивилися, у яких умовах їхні дітки будуть 4 роки. Хочуть батьки щось зробити, покращити, чи нові стільчики купити, – якщо вони хочуть, ми не заперечуємо, будь ласка, купляйте. Але це все робиться на добровільних засадах”, – наголошує Зінаїда Зінич, завідувачка ДНЗ № 8 в Ужгороді.

Найініціативніші мами, діти яких виховуються у ДНЗ № 8 в Ужгороді, надалі відмовляються фінансувати садочок із власних кишень, тому написали колективне звернення до заступника ужгородського міського голови. Той, у свою чергу, каже: у розподілі коштів із міського бюджету, в першу чергу, є пріоритетні напрями. У першу чергу, проводяться капітальні ремонти, закуповуються меблі та інвентар.

Олександр Білак, заступник мера УжгородаЗаступник ужгородського міського голови Олександр Білак: “На цьому неодноразово наголошували, що не потрібно збирати кошти на те, що передбачено нами у фінансуванні з бюджету. Ті випадки, які ми зараз будемо виявляти і які були раніше виявлені, ми будемо їм давати оцінку і за наявності порушень відповідні матеріали передавати до правоохоронних органів”.

У ситуації з восьмим садочком у мерії пообіцяли розібратися уже 12 липня. Однак подібні випадки у місті не поодинокі. І ситуація не зміниться доти, поки батьки самі не перестануть оплачувати безкоштовні послуги.

Відео телеканалу “Тиса-1”:

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Історики та музейники Ужгорода працюють в етнографічній експедиції на Рахівщині
Наступний Визначили найкращий дошкільний навчальний заклад Міжгірщини