Студенти Ужгородського торговельно-економічного коледжу відвідали ботанічний сад УжНУ (фоторепортаж)


Студенти УТЕК КНТЕУ у ботанічному саді УжНУ
Студенти УТЕК КНТЕУ у ботанічному саді УжНУ

30 травня 2016 року студенти І курсу спеціальності “Готельне обслуговування” Ужгородського торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету відвідали ботанічний сад УжНУ. Співробітниця закладу Вікторія Павлівна Андращук провела цікаву і пізнавальну екскурсію по території саду та в оранжереї.

Сад є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва і бере свій початок із 1946 року. Його засновником був професор Н.В.Рубцов. Охоплює ботсад 4,5 га та побудований за ботаніко-географічним принципом: є зони Азії, Африки, Європи тощо.

У ботанічному саді УжНУ
У ботанічному саді УжНУ ростуть кущі з українською національною символікою 🙂

Студенти поцікавилися, яким чином установа отримує рідкісні і не типові для нашого краю рослини. Вікторія Павлівна розповіла, що ботсад веде листування з такими ж закладами по всьому світу і здійснює з ними обмін насінням та черенками. Багато посадкового матеріалу привозять співробітники Ужгородського саду із закордонних відряджень.

Екзотичні рослини у ботанічному саді УжНУ
Екскурсію проводить Вікторія Павлівна Андращук

Також студенти мали змогу побачити в оранжереї рослини, плоди яких купують у супермаркетах, але самі рослини ніколи не бачили в реальності: банан індійський, гранат, інжир, фейхоа, ківі, оливкове дерево тощо.

Під час екскурсії у ботанічному саді УжНУ
Під час екскурсії студенти побачили екзотичні рослини

Гід розповіла, що частими гостями ботсаду є медики та хворі люди, що звертаються по лікарські рослини. Майже всі рослини мають певну цілющу силу. Але найчастіше просять ліки від раку (горіх чорний, лаконос, тис ягідний),  поліартриту (адамове яблуко), серцевих захворювань та проблем із судинами (клен цукровий, гінкго білоба).

Студенти УТЕК КНТЕУ серед квітів
Студенти УТЕК КНТЕУ серед квітів

Також на території закладу є басейн глибиною 1,8 м, у якому росте німфея та аїр болотний. Мешканцями цього басейну є і представники фауни: рибки, жабки, велика черепаха.

Екскурсія мала велике пізнавальне значення для студентів. Молоді люди мали змогу побачити розмаїття та багатство нашої планети і ще раз усвідомити, що ми всі повинні берегти природу.

Вікторія Павлик, викладач УТЕК КНТЕУ,
для Освітнього порталу Закарпаття

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті обговорили інноваційні зміни в освіті
Наступний Закарпатські школярі долучилися до встановлення світового рекорду (фото)