В УжНУ відкрили першу на Закарпатті школу дебатів

МДУ отримав доступ до видань у Scopus та Web of Science

Для студентів Закарпатської академії мистецтв майстер-клас провела лекторка з Бразилії (фото)

До Дня української писемності та мови філфак УжНУ писав диктант із твору Василя Вароді

Віктор Коврей

8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, на філологічний факультет УжНУ завітав закарпатський поет, член управління з питань мовної політики при Мінкульті України Вік Коврей. Гість випускник філфаку, тож під час зустрічі разом зі своїми однокурсниками, а нині заступниками декана Василем Шарканем і Олегом Хававчаком, розповів чимало спогадів зі студентських років. Зокрема, ішлося про епатажні перформанси, покликані розворушити …

0 198
Закарпатська ОДА

Таку підтримку надає департамент освіти і науки облдержадміністрації в рамках реалізації Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки – для студентів-контрактників пільгових категорій у ВНЗ.

0 205
Галина Шумицька

«Українська мова має сильну нервову систему і добре вироблений імунітет, тому й надалі житиме і розвиватиметься за власними законами», – переконана професорка Тетяна Космеда (закарпатка – родом із Чинадійова), яка нині очолює кафедру україністики Університету ім. Адама Міцкевича (УАМ) в Познані (Польща) і стала головним організатором IV Міжнародної наукової конференції «Україністика: вчора, сьогодні, завтра…», що відбулася …

0 220
Тетяна Щербан. Підписання угоди між МДУ та польським вишем

19 жовтня 2018 року Мукачівський державний університет в особі ректора, професора Тетяни Щербан та Ярославська державна вища технічно-економічна школа ім.Броніслава Маркевича (Польща) в особі ректора, професора надзв. доктора габілітованого Кшиштофа Реймана було підписано угоду про наукову, освітню та культурну співпрацю між вишами.

0 207
Галина Шумицька під час круглого столу в Чернівцях

Представниці УжНУ Галина Шумицька та Оксана Тиховська взяли участь у тренінгах і панельній дискусії в рамках дводенної конференції «Європейські реформи в Україні: доступна освіта, якісна медицина, достойна пенсія», яка відбулася 16–17 жовтня у Чернівцях у рамках проекту «Просування реформ в регіони» за фінансової підтримки ЄС та міжнародного фонду «Відродження».

0 206
Сергій Квіт в УжНУ

Заходи, приурочені до 73-ї річниці Ужгородського університету, розпочалися вранці 19 жовтня. У залі Вченої ради заступник голови наглядової ради нашого вишу, екс-міністр освіти і науки України (2014–2016) Сергій Квіт провів семінар.

0 191
Закарпатські команди в Одесі

Упродовж останніх двох років закарпатські школярі досягають приголомшливих результатів на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах із програмування. Станіславові Томашу й Адальбертові Макаровичу, які стали призерами міжнародної олімпіади з інформатики і зараз уже навчаються в університеті, у закарпатських школах готується гідна заміна.

0 185
Фінал Закарпатської ліги КВН, Марія Шелельо

11 жовтня в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «Падіюн» відбувся фінал Кубка Закарпатської ліги КВН. Цього разу на сцені виступало шість команд – «Десь Там» (географічний факультет УжНУ), «Ва-банк» (економічний факультет), «4-й поверх» (філологічний факультет), «Наомі Кемпбелл», колектив із міста Хуста «Narcis» та команда «Турбозефір».

0 179
Петро Стецюк та Сергій Доценко у Воєводині

У п’ятницю, 5 жовтня, студенти факультету інформаційних технологій та школярі Ужгорода уже вдруге мали змогу послухати лекцію доцента Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Сергія Доценка. Цього разу гість говорив про моделі й алгоритми, за які було присуджено Нобелівську премію з економіки у 2012 році (Alvin Roth, Lloyd Shapley).

0 184
Галина Шумицька, деканеса філфаку УжНУ

Як ми вже повідомляли, нещодавно в УжНУ відбувся круглий стіл на тему «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні».

0 181

Круглий стіл, присвячений урегулюванню мовного питання в Україні, двостороннім відносинам нашої держави з країнами-сусідами з ЄС, вирішенню соціальних, гуманітарних та інформаційних проблем, відбувся у приміщенні наукової бібліотеки УжНУ 21 вересня. Ініціювали захід, який мав назву «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні», представники Закарпатської обласної філії ВО «Рух захисту української мови», та провели його …

0 191

MENU

Back