11 вересня 1914 року в селі Ільниця, що на Іршавщині, народився Василь Фенич – талановитий літератор 30 – 40-х років, який у похмурі часи окупації нашого краю письменницьким словом ставав на захист соціальних прав закарпатців.
Доля у Василя Фенича була нелегкою. Народився він у бідній сім’ї. Злидні не покидали рідну хату майбутнього літератора. Від юних літ він наймитував, потім був пастухом, працював опалювачем, дроворубом, вантажником.
В 1931 р. після закінчення горожанки (неповної середньої освіти) Василь Фенич вступив до Мукачівської торговельної академії, яку йому не судилося закінчити. Тож із 1938 р. він стає поштовим службовцем у верховинських селах Тячівщини, Міжгірщини, Виноградівщини і м. Хуста. Ще в юні роки Фенич проявляв надзвичайний інтерес до книги. Тяжка доля не змогла вбити в юнацькому серці життєлюбства та снаги до творчості. Він налагодив зв’язки з відомими чеськими письменниками і почав публікувати свої фольклорні записи.
З великою радістю Василь Фенич сприйняв утворення 1939 р. Карпатської України. З лютого по березень 1939 р. він працював у дирекції м. Хуста. З 1941р. по 1945 р. Фенич працював на пошті в м. Хуст.
Серед творів Василя Фенича привертають увагу новели «Наше життя», «Дорога», «Заробили».
Поневіряння, непосильна праця рано надломили здоров’я Василя Фенича. В листопаді 1946 року через хворобу він повністю залишає роботу. Прихистком письменника стали лікарні Ільниці, Берегова, Мукачева.
7 травня 1949 року на 35-му році життя літератор Василь Фенич помер. Поховали на кладовищі в м. Мукачево.
Творча спадщина письменника складається із кількох десятків новел, ряду нарисів і низки ліричних творів.
До 100-річчя з дня народження Василя Фенича багато хто із земляків хотіли відвідати його могилу. Однак, де вона знаходиться, точно ніхто не знав. Допоміг розшукати місце поховання Василя Фенича уродженець села Імстичово, працівник Мукачівської міської ради Василь Зейкан.
Силами працівників та учнів Мукачівського професійного аграрного ліцею імені Михайла Данканича було очищено місце поховання від чагарників та дерев. Оргкомітет із с. Ільниця встановив надмогильну плиту, яка нагадуватиме молодому поколінню про талановитого закарпатського письменника.
З ініціативи директора ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» Ковбаско В.В. учні ліцею взяли шефство над місцем поховання письменника. Вони доглядають за могилою, приносять сюди квіти. Тож місце спочину талановитого закарпатського письменника Василя Фенича буде завжди прибраним і доглянутим.