Відбулася половина турів змагань Міжнародної літньої школи з програмування в Ужгороді, і вже можна робити певні узагальнення.
Загалом у першій лізі змагаються 14 команд, у другій – 20. За результатами перших трьох турів у першій лізі лідирує команда Львівського національного університету LNU Unhard (Данило Мочернюк, Богдан Пастущак, Максим Щерба), у другій лізі станом на сьогодні на вершині турнірної таблиці команда Українського католицького університету UCUlele (Андрій Угера, Юрій Антентик).
У першій лізі «дихають у спину» лідерам студенти з Харкова, Києва й Ужгорода. У другій – студенти Київського й Одеського університетів та учні Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Uzh_Lyceum (Владислав Бочок, Андрій Симкін, Юлія Юрченко). До речі, команда Uzh_Lyceum перемогла у фотоквесті, який проводили організатори Школи програмування.
Однак іще половина змагань попереду, тож ситуація може змінитися.
Організатор Міжнародної літньої школи з програмування – завідувач кафедри на факультеті інформаційних технологій УжНУ Олександр Міца – так коментує хід Школи:
«Перше, що варто відзначити за дні, які минули: лектори досить вдало зробили підбір задач, і навіть найкращим учасникам вдається розв’язати приблизно половину з них за відведений час. На розборі задач лектори розкривають секрети того, які особливості повинні побачити учасники, щоб правильно виконати, здати задачу. І це приємно, коли на школі більш досвідчені, які пройшли горнило багатьох змагань, діляться своїми знаннями. Ми будемо акумулювати ці знання, плануємо видання відповідного збірника.
По-друге, на дорозв’язанні, використавши підказку, можна здати задачу. Це запалює в учасників інтерес до олімпіадних завдань, дає віру в себе. Саме такий процес спостерігається на нашій Школі.
По-третє, чекаємо напруженої боротьби та цікавих контестів у другій половині Школи :)»
Варто зазначити, цьогорічна Школа повністю підтверджує свій девіз: «Програмуючи – відпочиваємо!». Адже вже відбувся не тільки фотоквест, про котрий ішлося вище, а й змагання з футболу, екскурсії Ужгородом і областю тощо.
Зі щоденної газети Школи – «Новинки++» – студенти вже змогли дізнатися більше про архітектурні стилі Ужгорода, про закарпатську художню школу, памʼятники видатним діячам в Ужгороді, вірування гуцулів, Гуцульську республіку тощо. Тож учасники школи не тільки пізнають нове з програмування, а й розширюють свою культурологічну ерудицію.