Підготовка одного учня в деяких закарпатських школах коштує 25 тисяч на рік


Дорога освіта, гроші на освіту, вартість підготовки школяра

Як Освітній портал Закарпаття вже повідомляв, Закарпаття на другому місці в Україні за витратами грошей на кожного учня: на одну дитину впродовж 2014-2015 навчального року держава витратила близько 12,1 тис. грн.

Минулого навчального року ця цифра була трохи менша: 11 – 11,5 тис. грн. Це другий показник в Україні – після Івано-Франківської області. Це зумовлено специфікою регіону: гірські райони, малокомплектні школи. Однак у Закарпатській області є невеликі школи, у яких на одного учня держава витрачає 23-25 тисяч гривень на рік. Середній показник по Україні – 6-7 тисяч гривень. Таку статистику навів Аттіла Штерр, заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

“Я розумію, що за цифрами стоять люди, але це економічний факт, і ми нікуди від цього не дінемося. І навряд чи можемо говорити про якісну освіту, надання якісних освітніх послуг, коли, скажімо, у школі першого ступеня більше вчителів, ніж учнів. Є такі школи, де 4-5-6 учнів навчаються”, – зазначив чиновник.

За словами Аттіли Штерра, школи, у яких дуже мало учнів, не можуть ефективно функціонувати.

Нагадаємо, що запровадження опорних шкіл на Закарпатті анонсують уже не на 2016-2017, а на 2017-2018 навчальний рік. Отже, укрупнення шкіл ще попереду.


Більше про опорні школи на Закарпатті читайте за посиланням.


 

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Мукачеві запрацювала нова спеціалізована школа
Наступний У перечинській школі зніматимуть кіно