Ректор УжНУ розповів про стажування в Латвії


Під час зустрічі в ректораті УжНУ

1 березня у залі Вченої ради УжНУ відбулася робоча зустріч керівництва університету та команди проекту TEMPUS «Сприяння трикутнику знань у Білорусі, Україні і Молдові – FKTBUM». Обговорювали мету і завдання проекту, аналізували результати і здобутки.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка розповів про результати стажування на базі Латвійського університету (м. Рига), з якого щойно повернувся. Така практика стажувань у рамках проекту передбачена спеціально для керівників вишів з метою обміну прогресивним досвідом у сфері реалізації трикутника знань, посилення співпраці науки і освіти з бізнесом, активізації інноваційної діяльності, трансферу технологій, застосування відповідних управлінських підходів у цій сфері, пише Ксенія Шокіна на сайті Медіацентру УжНУ.

Перебуваючи в Ризі, Володимир Іванович ознайомився зі структурою та організацією роботи Латвійського університету, в якому на 13 факультетах навчається 13 тисяч студентів. Одним із результатів візиту стала рамкова угода про співпрацю з цим університетом.

Ректор відвідав Національну бібліотеку Латвії, де звернув увагу на кількість інкунабул — їх там менше, ніж у Науковій бібліотеці УжНУ.

Крім того, в рамках стажування очільник закарпатського вишу відвідав чимало структур у сфері бізнесу та інноваційної діяльності, які безпосередньо й досить активно співпрацюють із університетом, а також підтримують його фінансово – через спонсорську допомогу, спільну реалізацію проектів тощо. На базі університету мають і бізнес-інкубатор, де молодь має можливість реалізувати свої розробки, проекти. Крім цього, є студентський конкурс, на якому молодь представляє свої ідеї – найкращі підтримують меценати, допомагаючи втілити в життя.

Корисним досвідом є і той факт, що іменні стипендіати Латвійського університету залучені до громадських робіт і працюють на благо університету. Володимир Іванович порівняв у деяких аспектах наш виш з університетом Латвії і відзначив закордонний позитивний досвід, який варто було б упроваджувати і в нас. Зокрема – сайт, на якому публікується інформація про розробки університету, що допомагає втілювати їх у життя за допомогою потенційних інвесторів і покупців. Ресурс має неабиякий попит серед потенційних замовників.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Літні мовні табори на Закарпатті-2016 (повний список)
Наступний УжНУ активізує співпрацю з бізнесом