Народився 22 червня 1954 р. на Хустщині, де й закінчив восьмирічну школу, після якої поступив на навчання у Хустське медичне училище. У 1972 р. поступив на медичний факультет Ужгородського державного університету, який з відзнакою закінчив у 1979 р. і був направлений на навчання в аспірантуру. У травні 1982 р. достроково захистив кандидатську дисертацію в м. Москві і з грудня цього року працював асистентом кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб медичного факультету, а також, забезпечував колоноскопічне дослідження обласного гастроентерологічного центру. З 1989 р. для завершення докторської дисертації був переведений на посаду молодшого наукового співробітника і до лютого 1991 р. знаходився у Московській медичній академії ім. І.М. Сєченова, де і захистив у травні місяці цього року докторську дисертацію. Його вчителями в цей період були всесвітньо відомі академіки Уголєв Олександр Михайлович та Гребенєв Андрій Леонідович.
З 1991 р. у зв’язку з реформуванням вищої освіти очолив першу в області кафедру післядипломної освіти, яка повністю створена за його ініціативи з метою покращення підготовки лікарів-інтернів як нашої, так і інших областей України, а також студентів із-за кордону. За його безпосередньої участі створена навчально-методична та матеріально-технічна база з післядипломної підготовки лікарів області з десяти основних спеціальностей. Це послужило базою для відкриття факультету післядипломної освіти, який він і очолює. За безпосередньої участі Чопея І.В. було організовано підготовку сімейних лікарів для медичних закладів області, навчання в магістратурі, а також, розроблено та впроваджено моделі спеціалізації дільничних терапевтів та педіатрів безпосередньо в районних центрах без відриву від роботи. У 2002 р. за ініціативою Чопея І.В. відкрито Центр сімейної медицини, що в місті Ужгороді. Центр оснащено сучасним обладнанням, за ним закріплено територіальну дільницю міста Ужгорода. Тут для навчання студентів використовуються адаптовані до місцевих умов навчальні програми, швидкісний Інтернет, електронні носії інформації, дистанційні форми навчання, апробовано систему проведення екзамену без екзаменатора з одночасним аудіовідеоконтролем.
Також з 2000 р. розпочав роботу по організації навчання в університеті для здобуття другої вищої освіти, що дозволило відкрити трьохрічне навчання із спеціальності “Правознавство” та двохрічне з основних економічних дисциплін та іноземних мов. У 2003 р. здобув другу вищу освіту з юриспруденції.
Під його керівництвом захищено 3 кандидатські, 1 докторська та 15 магістерських робіт, підготовлено до захисту 4 кандидатські дисертації. Іван Васильович організував Асоціацію сімейних лікарів області та провів три міжнародні науково-практичні конференції з участю понад 300 вчених з країн США, Польщі, Угорщини, Росії, Словаччині тощо. Він автор понад 200 наукових публікацій, 7 монографій, 4 навчальних посібників та 3 патентів. Неодноразово стажувався в Німеччині, США та інших країнах світу. Чопей І.В. є членом Координаційних рад (при МОЗ України – з сімейної медицини та післядипломної освіти, при МОН України – з ліцензування та акредитації з спеціальності „Медицина та фармація”), членом Спеціалізованої Вченої ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. За результатами роботи Іван Васильович неодноразово нагороджувався грамотами облдержадміністрації, Закарпатської обласної ради, Міністерств освіти то охорони здоров’я. У 2004 р. йому присвоєно почесне звання “Заслужений лікар України”.
Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)