Як стало відомо, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль учора подав президенту Петрові Порошенку заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
Видання uzhgorod.net.ua оприлюднило інтерв’ю Геннадія Москаля про післявиборчі реалії та перспективи, у ньому йдеться й про освітні питання.
За словами очільника області, одна з причин програшу чинного президента на виборах – неправильна політика щодо мови нацменшин:
“Друге питання – мова. Тут я зайняв правильну для області позицію, через що мене у Києві неодноразово «звільняли». Протягом усіх історичних періодів і різних підпорядкувань Закарпаття іншим державам тут змінювалася державна мова, але мова викладання для нацменшин залишалася незмінною. А за незалежної України і пропагованих демократичних цінностей ми отримали таку резонансну проблему. І те, як її сприйняло багатонаціональне Закарпаття, це закономірно! А різке скорочення мовлення редакцій національних меншин Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA: Закарпаття»… Такого ніколи не було, щоб звужувалися права громадян, навіть за комуністичного режиму. У нас кілька національних редакцій опинилися на межі закриття. Закарпаття доволі гостро сприймає такі процеси”.
На запитання про інтереси поза політикою Геннадій Москаль відповів:
“…В мене понад 12 років педагогічного стажу. Лише тут, на Закарпатті, я не міг займатися викладацькою діяльністю, бо об’єктивно не було, коли голову підняти. Не секрет, що я маю ступінь кандидата юридичних наук, звання доцента, Заслуженого юриста України та Автономної республіки Крим – мабуть, чи не єдиний, хто лишився тут, а не в Криму. Не думаю, що я залишуся без роботи”.