Найкращих знавців інформатики серед школярів визначали в УжНУ


Олімпіада з інформатики в УжНУ

24 лютого в природничо-гуманітарному коледжі УжНУ відбулася II обласна олімпіада «Юний інформатик». Участь у конкурсі взяли 33 учні 8–9 класів шкіл Ужгорода, а також Іршавського, Виноградівського, Мукачівського районів, повідомили в Медіацентрі Ужгородського національного університету.

Метою олімпіади з інформатики є стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення та розвиток обдарованих учнів і надання їм допомоги у виборі професії, формування творчого покоління молодих інформатиків для різних галузей суспільного життя, підвищення інтересу до поглибленого   вивчення інформатики та програмування, популяризація серед молоді професії техніка-програміста тощо.

«Епоха, що настала, – епоха змін, інновацій, інтелекту, – диктує свої умови життя, висуває підвищені вимоги до людини. Якісно нові зміни в суспільстві переконують, що найбільшою цінністю є неповторна людська особистість з її нахилами, вподобаннями, обдаруваннями. Однією з ефективних форм практичної реалізації пріоритетних завдань пошуку, навчання та виховання інтелектуально обдарованої молоді є проведення олімпіад із різних навчальних предметів», – стверджують викладачі коледжу.

Урочисто привітати школярів завітав директор ПГК Володимир Росоха, а також почесні гості – завідувач кафедри інформаційних управляючих систем і технологій Олександр Міца та доцент кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін Юрій Білак.

«З кожним роком ми все більше переконуємося в тому, що на Закарпатті безліч розумних і обдарованих дітей, які прагнуть показати високий рівень знань. Ваш вибір здобути обрану професію інформатика – правильний, адже живемо у світі новітніх технологій, без яких не можемо обійтися жодного дня. Я бажаю вам успіхів сьогодні й чекаю у коледжі вже в ролі наших студентів», – зауважив Володимир Росоха.

Пан Олександр підкреслив, що такою великою кількістю учасників олімпіади учні вже засвідчили: обраний фах є престижним, актуальним, стрімко розвивається і має попит не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Голова журі Юрій Білак додав: «Дивлюся на вас і згадую свої шкільні роки, коли комп’ютери були геть не такі, як тепер, та й мова програмування була не такою досконалою. Ви щасливі, бо живете в сучасному світі, який відкриває перед вами багато можливостей і перспектив».

Гості також побажали талану учням під час виконання робіт і висловили щиру надію, що в майбутньому побачать нинішніх учасників олімпіади серед студентів.

Завдання, які мали виконати школярі, складалися з 2-х частин: 10 письмових задач і комп’ютерне тестування. Максимальна кількість балів за етапи олімпіади – 200.

Компетентне журі у складі досвідчених викладачів Яни Мокринин, Наталії Лінчук, Івана Щербана та Альвіни Лукавської визначило переможців:

І місце – Ганусич Віталій (ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 м. Ужгорода);

ІІ місце – Вайда Даніел (ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Ужгорода), Свалявчик Олександр (Зняцівська ЗОШ І-ІІІ ст. Мукачівського р-ну);

ІІІ місце – Перем’яков Олег (ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Ужгорода), Лешко Андрій (ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 м. Ужгорода), Пайда Володимир (ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 м. Ужгорода).

На урочистому закритті олімпіади-конкурсу перед учасниками виступили голова студентського наукового товариства Михайло Куклишин та призерка Малої академії наук України Анна Андрусяк, які розповіли присутнім про принади фаху інформатика-програміста. Усі учасники були нагороджені дипломами, а переможці – грамотами і сертифікатами на безкоштовне відвідування підготовчих курсів.

Оксана Пітра,
Фото Крістіана Паппа

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Мукачеві розпочали роботу курси підвищення кваліфікації музкерівників ДНЗ
Наступний У Мукачівському університеті теж оберуть голову студради