Науковці МДУ матимуть свої профілі в Google Академії


Семінар в МДУ про роботу в Академії Гугл
Семінар в МДУ про роботу в Академії Гугл

Оцінка праці вченого – це завжди нелегка справа. Та зараз, коли наука охоплює сотні тисяч чи навіть мільйони людей, завдання оцінки наукової діяльності має велике практичне значення. Важливість наукової праці тісно пов’язана з її цитуваннями. Увага до цитувань наукових праць зараз настільки велика, що при розподілі наукових ґрантів, конкурсі наукових проектів, захисті дисертацій,  звітуванні в МОН України враховуються показники цитувань та індекс Гірша.

Google Академія – безкоштовна пошукова  відкрита наукометрична база даних повнотекстових документів, яка  включає рецензовані статті, дисертації, книги,  журнали  та інші види академічних видань з усіх регіонів світу та галузей знань, які опубліковані різними мовами. На жаль, вона  не є настільки ж авторитетним джерелом наукометричної інформації, як Web of Science і Scopus, але вона  більш доступна і охоплює більшу кількість видань, переконують в МДУ.

Бета-версія сервісу запущена у листопаді 2004 року. Google Академія незамінна і в роботі нашої бібліотеки. Для того, щоб задовольнити запит читача, дуже часто в бібліотеках не вистачає інформаційних ресурсів, і в цьому випадку ми звертаємось до сервісу Google Книги, який дозволяє здійснювати повнотекстовий пошук книг та журналів, які розміщено в базі даних.

Створивши профіль у Google Академія,  учений має змогу об’єднати свої публікації, поділитися своїми здобутками з іншими науковцями, знайти своїх однодумців, дізнатися, скільки науковців зацікавилося їхніми публікаціями. Саме з такою метою наукова бібліотека запросила науково-педагогічних працівників Мукачівського державного університету на методичний семінар-практикум «Профіль вченого в Google Академії».

Семінар відбувся 25 травня 2016 р. Директор бібліотеки Катерина Миколаївна Мовчан звернула увагу науковців на необхідності створення профілю, його практичну цінність. Провідний бібліограф Людмила Іллівна Сливка представила презентацію, в якій поетапно відтворила всі кроки створення профілю науковця. Найбільшу зацікавленість викликала практична частина семінару, де кожен науковець мав змогу створити свій власний профіль і  переглянути кількість публікацій,  цитувань, додати нові публікації, знайти колег, які працюють над подібним напрямком наукових досліджень.

Subscribe
Повідомляти про
guest
2 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
комент
комент
18.06.16 22:48

а хіба в мду є справжні науковці? неглуміться із людей. там кожни науковець вимірюється ув У.О., які заплатитили за відповідні ступені науки….все поставлено на конвеєр, ця пагубна практика має продовдення і далі.

Науковець
Науковець
28.02.17 20:32
Відповісти  комент

Коменту.Ви наразі навчіться грамоті.Такі,як Ви,не шановані,з трьома освітніма класами беруться оцінювати рівень науковців!Куди котиться Світ?

Попередній Чехи візьмуться ремонтувати закарпатські дитсадки і школи
Наступний Школа на Воловеччині отримає ім'я загиблого в АТО закарпатця