Це зазначено у відкритому листі голови Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства І.Орос до міністра освіти і науки України та директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, що його оприлюднив Голос Карпат.
У зверненні відзначено, що нещодавно департамент освіти і науки Закарпатської ОДА розіслав керівникам навчальних закладів лист із проханням надати інформацію про рівень володіння державною мовою педагогічних працівників навчальних закладів з мовами навчання національних меншин.
“Окремі пункти цього листа викликали в нас обурення та глибоке занепокоєння”, – зазначено у зверненні І.Орос.
Автори листа вважають “принизливим” збір інформації про “рівень володіння та користування державною мовою”, твердять, що це навіює “страх та боязнь” на педагогів:
“Такі вимоги надання інформації навіюють страх та боязнь на педагогів, адже будь-які дані, що збираються груповим методом на основі власної заяви респондентів, можуть трактуватися повністю суб’єктивно, а понад усе їх тлумачення цілком залежить від цілей опитувальника, що створює можливість зловживання даними”, – йдеться у зверненні голови Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства.
Серед основних чинників, які негативно впливають на результати зовнішнього незалежного оцінювання на Закарпатті, – погане знання представниками національних меншин державної мови. Саме у школах із навчанням мовами національних меншин щороку найбільше провалюють ЗНО з української.
Після появи цього звернення департамент освіти і науки Закарпатської ОДА відкликав свого листа з проханням повідомити про рівень знання української.