Прохання ОДА надати інформацію про знання державної мови навіяло на угорськомовних учителів “страх та боязнь”


Як ми знаємо українську?

Це зазначено у відкритому листі голови Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства І.Орос до міністра освіти і науки України та директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, що його оприлюднив Голос Карпат.

У зверненні відзначено, що нещодавно департамент освіти і науки Закарпатської ОДА розіслав керівникам навчальних закладів лист із проханням надати інформацію про рівень володіння державною мовою педагогічних працівників навчальних закладів з мовами навчання національних меншин.

“Окремі пункти цього листа викликали в нас обурення та глибоке занепокоєння”, – зазначено у зверненні І.Орос.

Автори листа вважають “принизливим” збір інформації про “рівень володіння та користування державною мовою”, твердять, що це навіює “страх та боязнь” на педагогів:

“Такі вимоги надання інформації навіюють страх та боязнь на педагогів, адже будь-які дані, що збираються груповим методом на основі власної заяви респондентів, можуть трактуватися повністю суб’єктивно, а понад усе їх тлумачення цілком залежить від цілей опитувальника, що створює можливість зловживання даними”, – йдеться у зверненні голови Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства.

Нагадаємо, що нещодавно громадськість Закарпаття звернулася до президента України, прем’єр-міністра і голови Верховної Ради із закликом підтримати українську мову у навчальних закладах.

Серед основних чинників, які негативно впливають на результати зовнішнього незалежного оцінювання на Закарпатті, – погане знання представниками національних меншин державної мови. Саме у школах із навчанням мовами національних меншин щороку найбільше провалюють ЗНО з української.

Лист

Після появи цього звернення департамент освіти і науки Закарпатської ОДА відкликав свого листа з проханням повідомити про рівень знання української.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній За хамство школяреві водія ужгородської маршрутки звільнять (відео)
Наступний Сьогодні на Рахівщині закриють школи та дитсадки