Усе почалося з посту: у мережі Facebook мама, яка сфотографувала меню одного з дитячих садочків Ужгорода, де на полуденок та вечерю дають кавовий напій з молоком, хліб із повидлом, молочний суп та хліб із маслом.
У дописі жінка зазначила, що її дитина не наїдається, і поцікавилася від інших матусь, чим годують дітей в інших садочках та як цю ситуацію можна змінити. Тож, перш за все, якщо ваша дитина харчується за дивним меню чи не наїдається, прямуйте у відділ шкіл та дошкільних закладів при міській раді.
Жанна Дудинець, начальниця відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти Ужгородської міської ради, пояснює:
“Взагалі-то у всіх садочках різне меню, але всі вони керуються інструкцією з організації харчування у дошкільних навчальних закладах. Ця інструкція затверджена постановою Кабінету Міністрів, вона є досить об’ємною. І у цій інструкції є приблизне меню на двотижневий період”.
Двотижневе перспективне меню складається два рази на рік – для того, аби внести до нього сезонні овочі та фрукти. Складають його керівник та медична сестра закладу, які орієнтуються на виконання вимог до харчування. Фінальний етап – це його погодження у держпрофспоживслужбі міста. “А як же обирають збалансовані продукти”, – запитаєте ви. Відповімо: ці норми, як і спеціальну табличку з грамажем продуктів для одного прийому їжі дитини визначає Кабмін:
“Є така табличка, у якій чітко визначено, скільки якого продукту дитина повинна отримувати за один день”, – каже Жанна Дудинець.
На один день, тобто на три прийоми їжі та полуденник, для дитини витрачають 43 гривні, половину з яких платять батьки, іншу – місто.
До речі, ознайомитися з табличкою, де є грамаж кожної справи, можна у постанові кабміну за покликанням.
У двадцять дев’ятому садочку в Ужгороді батьки пильно стежать затим, що їдять їхні діти. Кажуть: голодними не повертаються, і час від часу просять зробити страву, як у садочку.
“Вона не лізе в холодильник, вона сита приходить – повністю задоволена харчуванням, абсолютно”, – каже п. Віталія, мама вихованця.
“Домашня кухня, випічка домашня, риба, бульйони, банани, яблучка – майже кожен день”, – п. Марта, бабуся.
“Готують дуже смачно, іноді забираємо з собою. Також у них дуже смачні на вечерю запіканки, вони самі роблять. Або є ще вних ліниві вареники дуже смачні, діти зазвичай дуже люблять”, – п. Вікторія.
Керівництво садочку навіть спеціальний стенд із основами правильного харчування створили, декілька власних рецептів теж прикріпили.
Завідувачка ДНЗ № 19 Ольга Чаварга каже:
“Ми часто бачимо, що дітям чіпси дають, різні цукерки, лизанки, як їх називають… Такі продукти не бажано їм давати, ці продукти спричинюють потім алергію в дітей, і тому ми якраз висвітлюємо це питання, що не варто давати дітям”.
Ви маєте повне право знати, як харчується ваша дитина, повідомили журналісти у сюжеті “Першого кабельного”.