Уже традиційно студенти українського відділення Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ їздять у різні куточки України на навчально-пізнавальні екскурсії. Цього разу метою подорожі стало місто Чернівці – столиця відомої своєю багатою культурою та історією Буковини.
Дорогою до Чернівців викладачі зі студентами зупинилися в Коломиї, щоби відвідати єдиний у світі Музей писанкового розпису. У цій унікальній будівлі висотою 13,5 м, зведеній у формі писанки, зберігається майже 6 тисяч писанок із різних регіонів України та зі всього світу. Наша молодь дізналася багато цікавих фактів про виникнення писанкарства, різні техніки виготовлення писанок, про пов’язані з ними звичаї та традиції.
Наступний день, проведений безпосередньо в Чернівцях, був дуже насиченим. Студенти відвідали Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської. Тут вони почули захопливу історію про будівництво театру та творчі досягнення його колективу, змогли не тільки оглянути всю монументальну споруду, а й відчути себе справжніми королями, посидівши та сфотографувавшись у цісарській ложі, яка до сьогодні збережена в автентичному вигляді. Ще один пункт подорожі – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Заклад розташований у величному комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. Центральний корпус університету включений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а поряд із ним розташований мальовничий дендрологічний парк з рідкісними видами рослин. Після цікавої та пізнавальної екскурсії наші студенти завдяки професору університету Людмилі Ткач побували в аудиторіях місцевого філологічного факультету, побачили, в яких умовах навчаються їхні колеги. Також студенти ЗУІ відвідали музей Юрія Федьковича, в якому багато дізналися про видатного письменника Буковини, про його біографію та творчість. Звичайно, що не можна було оминути й такої історичної пам’ятки, як замок Хотин. Ця фортеця зачарувала всіх не лише красою, а й незвичайною та багатою на трагічні події історією. Перебуваючи серед кам’яних мурів, усі ніби занурилися в той час, коли тут відбувалися запеклі битви і штурми.
В останній день подорожі студенти берегівського інституту побували в музеї великої української письменниці Ольги Кобилянської. Історія її життя зачепила кожного, адже в неї воно було нелегке, з численними випробуваннями й стражданнями. Дуже багатьох слухачів цікавило її особисте життя, яке в неї так і не склалося, вони дізналися для себе багато нового. Всю цю подорож студенти завдячують українському відділенню кафедри філології ЗУІ, а найбільше Барань Єлизаветі Балажівні, яка організувала поїздку. Дякуємо їй за терпіння і незабутні дні. Викладачі та студенти українського відділення висловлюють щиру вдячність керівництву ЗУІ ім. Ф.Ракоці ІІ за всебічну підтримку та сприяння у проведенні навчально-пізнавальної екскурсії.
Вайнраух Естер,
студентка Закарпатського угорського інституту