У Хусті триває Всеукраїнська школа з програмування (фото)


Учасники Всеукраїнської школи з програмування в Хусті встигають і інтенсивно працювати, і активно відпочивати

Як ми вже повідомляли, 21 серпня в Хусті розпочалася Всеукраїнська літня школа з програмування на базі Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули.

Сьогодні після лекцій (М.Лешко, тема “Комбінаторика” – у І лізі; А.Симкін, тема “Вступ до теорії графів” – у ІІ лізі;  С.Вапнічний, тема “Функції. Рекурсії” – у ІІІ лізі; С.Жуковський, тема “Цикл for” – у IV лізі) учасники школи мали дві екскурсії: до Римо-католицького костелу Святої Анни (1802 року) та до Хустського краєзнавчого музею.

Екскурсію в костелі провів отець Олександр Сулінчак. Римо-католицький костел Святої Анни (1802 року) побудований із каменів Хустського замку, зокрема і з замкової церкви. Є легенда про напис із глибоким змістом у замковій церкві, який могли перенести під час будівництва в нову.

Екскурсія отця Олександра була цікавою і пізнавальною

Священник цікаво розповів також про святу Моніку, святого Франциска Ксаверія та інших святих, які зображені на стінах церкви.

Настоятель костелу провів екскурсію по-сучасному, з огляду на теперішнє юне покоління, відповідав на запитання, яких виникло чимало.

Хустський костел спорудили з каменів, із яких був побудований замок і замкова церква

 

Фото учасників школи і лекторів у костелі на згадку

У костелі використовують старовинний орган – один із найстаріших у Західній Україні музичних інструментів такого типу. Укінці відвідин церкви учні та викладачі почули декілька органних композицій у виконанні професійних музикантів. Учасники мали змогу навіть спробувати зіграти на старовинному музичному інструменті.

У костелі дотепер використовують старовинний орган – один із найдавніших у Західній Україні

 

У краєзнавчому музеї екскурсію провів директор – Борис Прокопів.

Хустяни дбають про історичну пам’ять: найцінніше зберігають у краєзнавчому музеї

Тож учасники літньої школи в Хусті не тільки встигають інтенсивно вивчати програмування, а й дізнаються чимало цікавого про столицю Карпатської України.

Більше про події в межах V Всеукраїнської літньої школи з програмування в Хусті можете дізнатися з публікацій у фейсбук-спільноті: перейти.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Тарас Кремінь і Марія Сігетій обговорили стан функціонування державної мови в освітній сфері на Закарпатті
Наступний У Хусті відбувся Літній кубок із програмування (фото)